Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TV Markíza má dlhodobo najobjektívnejšie spravodajstvo

BRATISLAVA 7. októbra – Najobjektívnejšie spravodajstvo zo všetkých slovenských televízií mala aj v 3. štvrťroku 2013 televízia Markíza. Vyplýva to z prieskumu MML Omnibus, ktorý uskutočnila agentúra Median SK.
Až 27,9 % respondentov uviedlo na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ odpoveď TV Markíza. Na druhej priečke sa umiestnil verejnoprávny RTVS (STV) s 18,7 %, na tretej TV Joj (18,3 %) a spravodajskú TA3 spomenulo 16,6 % respondentov.
Inú televíziu uviedlo 5,7 % respondentov. Určiť mohli len jednu televíziu, pričom 12,8 % respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť. Spravodajstvo TV Markíza vychádza z prieskumu stabilne ako najobjektívnejšie už niekoľko rokov po sebe.
„Je to pre nás veľkým potešením a satisfakciou za odvedenú prácu. Dlhodobá najväčšia dôveryhodnosť našich správ je z novinárskeho pohľadu to najcennejšie, čo redakcia spravodajstva môže získať,“ povedal k výsledkom prieskumu Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.
Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo spolu 2 118 respondentov vo veku od 14 do 79 rokov, zber dát prebiehal od 24. júna do 15. septembra 2013.
Vlajkovou loďou spravodajstva TV Markíza sú Televízne noviny. Dlhodobo ide o najsledovanejší spravodajský formát na slovenskom trhu. V septembri 2013 ich v rámci univerzálnej cieľovej skupiny 12+ sledovalo v priemere 715-tisíc divákov (rating 15,3 % / share 42,7 %) a v strategickej cieľovej skupine 12-54 lákali k obrazovkám priemerne 356-tisíc divákov (rating 10,8 % / share 40,3 %).
Neoddeliteľnou súčasťou večernej „informačnej hodiny“ sú aj špecializované spravodajské formáty Športové noviny a Počasie. O najdôležitejších udalostiach z domova i zo sveta sú diváci informovaní každý pracovný deň už od rána prostredníctvom viacerých blokov Ranných Televíznych novín v relácii Teleráno, popoludňajší prísun informácií zabezpečujú Prvé Televízne noviny o 17:00.

PR oddelenie skupiny Markíza

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na vybudovanie detského psychiatrického stacionára v Martine Kozmon, Lechan, Procházka aj Manga. 4 autori a 4 čerstvé novinky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.