Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Trenčianske Teplice v klube najlepších európskych kúpeľov

BRATISLAVA 19. apríla – V týchto dňoch sa zavŕšil náročný proces certifikácie kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach v rámci certifikačnej spoločnosti EuropeSpa (ESPA), ktorá vykonáva svoju činnosť pod hlavičkou celoeurópskeho združenia kúpeľov a wellness centier. Úspešný výsledok poteší najmä návštevníkov, ktorí môžu očakávať ešte vyššiu kvalitu ponúkaných služieb a liečebných terapií.

Až donedávna bol značný problém zorientovať sa v ponuke viac ako 1500 kúpeľov, ktoré pôsobia na európskom trhu. Rôznorodé právne predpisy a neexistujúce jednotné kritériá hodnotenia kvality napokon viedli Európsku asociáciu kúpeľov (EHV) k vytvoreniu certifikátu kvality EuropeSpa med.

Certifikát ako nástroj na rozoznávanie kvality

Kúpele, ktorým sa podarilo získať certifikát EuropeSpa med, patria z hľadiska kvalitatívnych štandardov k európskej špičke. Preto je potešujúce, že najnovším členom tohto klubu, najvýznamnejších medicínsky zameraných európskych kúpeľov, sa 17. apríla stali aj Kúpele Trenčianske Teplice.

Nadobudnutie európskeho osvedčenia bolo podmienené zvládnutím niekoľkodňového auditu, viacerých kontrolných návštev, kvalifikovaným zodpovedaním viac než 400 otázok a nastavením vnútorných procesov tak, aby boli splnené kritériá požadované ESPA. Preverovanie kúpeľov udelením certifikátu nekončí: kontrolný proces sa musí zopakovať každé 3 roky.

Aké výhody prinesie certifikát návštevníkom kúpeľov?

Udelením certifikátu EuropeSpa med klienti kúpeľov získavajú istotu, že v stredisku nájdu najvyššiu možnú kvalitu počnúc bezpečnosťou, organizačnou štruktúrou, úrovňou zdravotnej starostlivosti, efektívnosťou liečebnej metodiky, kvalitou prírodných zdrojov až po úroveň doplnkových služieb, ubytovania či stravy.

Ako zdôraznila generálna riaditeľka Kúpeľov Trenčianske Teplice Ing. Andrea Puskailer: „Certifikát EuropeSpa signalizuje našim klientom, že u nás nájdu špičkovú európsku kvalitu. Je to však zároveň prejav ocenenia našich pracovníkov. Vďaka nim a vďaka dobrým strategickým rozhodnutiam si udržiavame miesto v klube najlepších európskych kúpeľov.“

Certifikát je zárukou kvality aj pre zdravotné poisťovne, a zároveň im potvrdzuje opodstatnenosť finančných tokov v rámci kúpeľov a ich efektívne vynakladanie. Kombinácia moderných prístupov, vychádzajúcich z certifikátu EuropeSpa med a silnej tradície kúpeľníctva tak opäť potvrdzuje top pozíciu Trenčianskych Teplíc v rámci slovenského kúpeľníctva.

Kúpele nielen pre ochorenia pohybového aparátu

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach patria k najstarším na Slovensku. Už v písomných záznamoch z 13. storočia možno nájsť zmienku o využívaní miestnych prameňov na liečebné účely. Dominantou sú sírne termálne pramene, ktoré spravili z tohto strediska centrum liečby a prevencie ochorení pohybového aparátu. Liečia sa tu aj hostia po operáciách a úrazoch, s chronickými reumatickými ochoreniami, chorobami z povolania či s psoriázou.

Ku kritériám potrebným na získanie certifikátu EuropeSpa med patrí aj veľkosť a kvalita ponuky liečebných procedúr a rehabilitácií. Kúpeľ v termálnej liečivej vode je neoddeliteľnou súčasťou každého pobytu. V Trenčianskych Tepliciach však možno nájsť rašelinové obklady, parafínové zábaly, viacero druhov masáží a rehabilitačných cvičení. Na výber sú aj individuálne aktivity ako plávanie, Pilates, aqua aerobic, Nordic walking či joga.

Významným parametrom z hľadiska certifikácie bola úroveň ubytovania a stravovania. Pre splnenie týchto požiadaviek pristúpili Trenčianske Teplice k významným investíciám, napríklad k rekonštrukcii liečebného domu Pax s kapacitou 270 postelí, v ktorom hostia nájdu aj dizajnérsky zariadené apartmány.

Podmienky pre pobyt v Trenčianskych Tepliciach

V prípade, ak máte záujem o kúpeľný pobyt v Trenčianskych Tepliciach, je potrebné navštíviť svojho lekára a poradiť sa s ním o tom, či je vaša diagnóza zaradená do zoznamu indikačných skupín s nárokom na kúpeľnú liečbu. Po zhodnotení vášho zdravotného stavu lekár určí, či máte nárok na kúpele.

V kladnom prípade vypíše návrh, ktorý treba odniesť do vašej zdravotnej poisťovne. Aby ste mohli ísť priamo do Trenčianskych Teplíc, je potrebné o to požiadať poisťovňu v momente podávania žiadosti o kúpeľný pobyt. Po schválení pobytu poisťovňou si prostredníctvom kontaktov uvedených na stránke http://www.kupele-teplice.sk dohodnete termín nástupu a ďalšie podrobnosti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Trnavčania budú môcť tráviť voľný čas opäť o niečo príjemnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.