Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

TELEKOM: Orange Slovensko s výnosmi takmer 410 mil. eur

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) – Spoločnosť Orange Slovensko evidovala v treťom kvartáli tohto roka výnosy 409,7 milióna eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o dve percentá. V rámci výnosov z mobilných služieb boli tradične najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosy z mobilných dátových služieb. Na celkových výnosoch z mobilných služieb tvorili takmer 23 %, medziročne sa zvýšili o štyri percentá. Stále významnejší podiel na celkových výnosoch tvoria výnosy z fixných služieb. Tie sa na celkových výnosoch podieľajú 5 %. Informovala o tom v utorok spoločnosť.
Pokrytie širokopásmovým mobilným internetom od Orangeu prekročilo 95 % populácie Slovenska, pričom 4G sieť je dostupná pre 77,1 % obyvateľstva. K 30. septembru zákazníci Orangeu spolu preniesli takmer 11 tisíc terabajtov dát, o 25 % viac ako v rovnakom období roku 2015. Z toho 40 % preniesli v 4G sieti. Okrem dátovej prevádzky rástol aj počet zákazníkov mobilných dátových služieb, ktorý dosiahol 1,32 milióna, čo je medziročne o 10 % viac.
V treťom kvartáli telekomunikačný operátor začal jeden zo svojich najväčších investičných projektov do rozširovania pevnej siete za ostatné roky. „Vďaka 36-miliónovej investícii budeme môcť spustiť prvú fázu nášho plánu rozšíriť dostupnosť pevného internetu a digitálnej televízie od Orangeu do trojnásobku slovenských domácností,“ konštatoval generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.
Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.

ti;qq

K téme

V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko – nakúpite, uhradíte šeky a vyberiete hotovosť Koronakríza zmenila ponuku benefitov, ktoré firmy ponúkajú svojim zamestnancom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.