Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. novembra 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Svetový deň diabetu, ľudovo povedané „cukrovky“

##1:1 TXT
##1:2 SITA_TXT
##1:3 0152
##1:5 16.11.2015 11:45:26
##1:6 9999
##2:11
##9:1
BRATISLAVA 16. novembra 2015 (WBN/PR) – Každoročne si 14. novembra pripomína 160 krajín sveta Svetový deň diabetu. Prečo? Presne v tento deň sa v roku 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick Grant Banting, považovaný za hlavného z objaviteľov inzulínu. V roku 1923 za tento objav dostal Nobelovu cenu. Rok predtým zachránil podaním prvého inzulínu život štrnásťročnému chlapcovi.
Svetový deň diabetu vyhlásila Medzinárodná diabetická federácia s podporou Svetovej zdravotníckej organizácie v roku 1991. Rastúci výskyt tohto ochorenia je často prirovnávaný k novodobej epidémii. Tomuto ochoreniu čelia bez rozdielu deti, aj dospelí. Je preto v záujme všetkých hovoriť nielen o hrozbe tohto ochorenia, ale o problémoch, ktorým musia čeliť pacienti a o prevencii.

K zdraviu patrí zdravé stravovanie.

Symbolom Svetového dňa diabetu je Modrý kruh. Kruh preto, lebo v mnohých kultúrach je symbolom života a zdravia. K zdraviu patrí zdravé a pravidelné stravovanie, starostlivý výber potravín a tvorba jedálneho lístka. Správne stravovanie je to najdôležitejšie a nevyhnutné pri liečbe cukrovky. Zmena kvality stravy môže znamenať zásadnú zmenu kvality života. Diabetická diéta je v podstate racionálna strava, pri ktorej sa s mierou môže konzumovať všetko.

Aj diabetik môže mať z jedla pôžitok a mal by jesť to, čo mu chutí.

Každý si musí nájsť svoj optimálny jedálny lístok. Bohatý výber zdravých potravín nemusíte hľadať len v špecializovaných predajniach. V Tescu myslíme na svojich zákazníkov aj v prípade ich špeciálnych potrieb. Koncept stravovania, ktorý sme nazvali „Hravo a zdravo“ na www.tesco.sk ponúka nielen skvelé tipy na zdravé potraviny, ale aj dobré rady a zdravé recepty našej kuchárky Mišky Králikovej.

Racio, bio, bez lepku a bez cukru – všetko nájdete ľahko a v jednom obchode.

Zháňaniu potravín na rôznych miestach sa vyhnete ak nakupujete v Tescu. Nielen čerstvá zelenina, nízkotučné potraviny, ale aj ponuka špičkových druhov potravín určených pre zákazníkov so špeciálnymi potrebami sa stretli s veľkým úspechom. Našim zákazníkom chceme prinášať každý deň niečo naviac. V každodennom živote s ochorením je ponuka tých správnych potravín malou pomocou, ktorá však môže znamenať veľa.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

UNICEF oslavuje, rozdáva darčeky i arašidovú pomoc Zálohový systém pomôže spoločnosti Coca-Cola uzavrieť kruh života nápojových obalov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.