Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

SÚDY: Kauza odpočúvania novinárov tajnými je na súde

TRENČÍN 25. októbra (SITA) – Okresný súd v Trenčíne odročil na neurčito verejné zasadnutie v kauze odpočúvania novinárov a ďalších osôb agentmi Vojenského obranného spravodajstva. Vojenskí tajní sa v tejto kauze dnes postavili pred súd prvýkrát. Obvinení sú zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a poškodzovania cudzích práv. Kauza odpočúvania z roku 2011 stála kreslo ministra obrany Ľubomíra Galka, jeho právomoci vtedy prevzala predsedníčka vlády Iveta Radičová. Medzi odpočúvanými bol aj riaditeľ televízie TA3 Michal Gučík, novinárky denníka Pravda Vanda Vavrová, Patrícia Poprocká ako aj ďalšie osoby.
,,Dnešné verejné zasadnutie bolo odročené na neurčito z toho dôvodu, že neboli doručené všetky písomnosti. Predsedníčka senátu uviedla relevantné dôvody, ktoré ju k tomu viedli a ja ich akceptujem,“ povedal prokurátor Jozef Čentéš, ktorý v tejto veci podával vo februári tohto roku obžalobu na súd. Na dnešné verejné zasadnutie bolo predvolaných trinásť poškodených, vo dvoch prípadoch nemal súd potvrdené doručenie predvolaní.
Väčšina z obvinených dnes na verejné zasadnutie prišla, bývalý šéf Vojenského obranného spravodajstva Pavel B. dal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Medzi poškodenými je aj Róbert Tibenský, ktorý po prepuknutí škandálu s odpočúvaním nahradil vo funkcii šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla B. Netajil prekvapenie z toho, že súd dnes nekonal. ,,Každý z poškodených a asi aj verejnosť vníma túto kauzu ťažko, mal by sa ten prípad čo najskôr uzavrieť,“ povedal. K samotným žalovaným skutkom sa však nechcel vyjadrovať s tým, že je to zatiaľ predčasné.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu.

mč;bl

K téme

Kúpili ste biele, bude z toho červené Budeme hrať reprezentačné zápasy v Győri alebo vo Viedni?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.