Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstavný projekt street artu CASH, CANS & CANDY vo Viedni

BRATISLAVA 30. mája – V deň detí (1.júna) štartuje v priestoroch sila bývalej fabriky na výrobu pekárenských výrobkov Anker vo Viedni ambiciózny projekt, spájajúci street art a umenie. Na CASH, CANS & CANDY s festivalovým charakterom zavíta na 40 lokálnych i zahraničných umelcov z piatich kontinentov.Za akciou stojí viedenský galerista Ernst Hilger.

Známi street art umelci ako Shepard Fairey a Retnaz Los Angeles, Faile z New Yorku alebo Roa z Belgicka a ďalší priekopníci ako Robbie Conal sa zúčastnia tohto rozsiahleho výstavného projektu. Už pred spustením akcie vytvoril Shepard Fairey na fasáde bývalého sila pútavé muralistické dielo. Možnosť predstaviť sa širšiemu publiku dostanú aj umelci, ktorí boli doteraz známi len v rámci istej subkultúry.

Podoby metropol ako Berlín, New York, Paríž alebo Londýn spolu vytvára aj estetika street artu. Projektom CASH, CANS & CANDY chce Viedeň, ktorá už dlhší čas poskytuje verejný priestor muralistom a street art umelcom, počas leta upútať pozornosť a rozšíriť povedomie o netradičnej forme umenia – street arte.

Akcia prinesie rozmanitý sprievodný program, v ktorom nechýbajú živé ukážky práce umelcov. CASH, CANS & CANDY môžu záujemci vzhliadnuť v Hilger BROT Kunsthalle a galérii HILGER NEXT až do 14. septembra.

Detailné informácie na www.brotkunsthalle.com alebo http://www.facebook.com/cashcanscandynext

Ďalšie diela z výstavného projektu CASH, CANS & CANDY na http://www.hilger.at/2103_DE

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Kvalita, ktorá predbehla svoju dobu: Novinky Miele z veľtrhu IFA 2022 v Berlíne Hybridný sen sa stal realitou. 50-ročné zubačky v Tatrách definitívne nahradili moderné vozidlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.