Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89876_foto_balony 676x355.jpg
14. februára 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Šťastného Valentína – Naozaj?

BRATISLAVA 14. februára 2019

12 miliónov detských sobášov ročne.

To je 12 miliónov dievčat, ktorým bolo ukradnuté detstvo a sny.

12 miliónov učiteliek, športovkýň, umelkýň…, ktoré nikdy nedostali šancu….

Celosvetovo sa 21 percent dievčat vydáva pred dovŕšením 18. roka života, 5 percent z nich pred dovŕšením 15. roka. Na svete je približne 650 miliónov dievčat a žien, ktoré sa vydávali ako deti – pre väčšinu z nich nie je Deň svätého Valentína šťastným.

V súčasnosti je najväčší počet dievčenských sobášov v Južnej Ázii a v centrálnej Afrike, kde sú detské sobáše bežné.

https://cdnv.sita.sk/sites/32/2019/02/unicef.mp4

Detské sobáše sú príčinou toho, že dievčatá sú nútené predčasne opustiť školu, ich tehotenstvá sú vzhľadom k ich nízkemu veku rizikovejšie a častejšie zomierajú na komplikácie počas tehotenstva a pôrodu.

Máme však aj dobré správy! V poslednej dekáde sme predišli 25 miliónom detských sobášov vďaka tomu, že bolo dievčatám umožnené navštevovať školu, dostali sa k informáciám o svojich právach… UNICEF spolu s partnerskými organizáciami neúnavne pracuje na tom, aby každé dievča malo detstvo a mohlo naplniť svoj potenciál.

Pokračovať v našej misii nám môžete pomôcť aj Vy:

IBAN: SK46 0200 0000 0035 5779 6353
VS: 1941
Jednorazovým príspevkom prostredníctvom QR kódu
Stať sa našim pravidelným prispievateľom a zapojiť sa do programu Priatelia detí UNICEF – https://www.unicef.sk/pravidelne-prispievanie/

K téme

Nemusíte sa zmeniť, aby ste boli šťastní a spokojní Slovákov čaká dlhší život a s ním aj viac rokov na dôchodku. Zvládneme to finančne?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.