Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99368_stanovisko rtvs 676x451.jpg
19. júla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko RTVS k vyjadreniam Kristiána Čekovského

19.7.2022 – RTVS ostro odmieta najnovšie vyjadrenia predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristiána Čekovského. Podľa jeho slov „očakáva upokojenie a zmenu ťaživej atmosféry a najmä presadenie profesionality na všetkých úrovniach verejnoprávnej inštitúcie“ a tiež sa podľa neho „končí obdobie ťaživej atmosféry, nedôvery a napätia, odchodov a vyhadzovov rôznych novinárov a pretláčania dezinformácií do vysielania spravodajstva.“ Nevieme odkiaľ pán Čekovský prišiel k presvedčeniu, že by mala vo vnútri RTVS panovať ťaživá atmosféra alebo žeby v RTVS mali pracovať neprofesionálni ľudia. Je to urážka všetkých zamestnancov verejnoprávnej inštitúcie, ktorí k svojej práci pristupujú dennodenne poctivo a s nasadením. Pána Čekovského pravdepodobne ťaží najmä súdny spor s RTVS, kvôli ktorému má neustálu potrebu znevažovať nielen prácu generálneho riaditeľa RTVS, ale najnovšie už aj jej zamestnancov.

Mrzí ma, že si pán Čekovský sám v sebe stále nevysporiadal osobné animozity smerom k mojej osobe. Kiežby viac času a energie venoval aktivitám súvisiacim so stabilizáciou financovania RTVS a ďalším systémovým problémom, ktorým verejnoprávna inštitúcia čelí. Z jeho najnovších vyjadrení totiž necítiť ani náznak snahy riešiť systémové dlhodobo neriešené problémy, len personálne výmeny. To však nemôže byť z jeho strany jediný krok, akým chce zo svojej pozície RTVS pomôcť,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Informačný servis

K téme

ZVVB: Biopalivá nie sú príčinou rastu cien potravín Kaufland vždy ponúkal, ponúka a aj bude ponúkať svojim zákazníkom kvalitu za výhodnú cenu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.