Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Sťahovanie národov očami fotografa Andreja Bána

BRATISLAVA 20. novembra – Život je ako mozaika spájajúca celý svet do jedného celku. Udalosti, ktoré človek v priebehu života absolvuje, vytvárajú v konečnom dôsledku dokonalú spleť súvislostí, ktoré od seba nemožno oddeliť. V období, keď celý svet so zatajeným dychom sleduje veľké sťahovanie národov v Európe, sa toto zamyslenie stáva čoraz viac aktuálnejším.

Síce sa pohľady na danú tematiku názorovo líšia a neustále obmieňajú – fakty zostávajú rovnaké. Uznávaný „vojnový“ fotograf a reportér časopisu .týždeň Andrej Bán zažil na svojich potulkách svetom odvrátenú tvár krajín postihnutých vojnovými konfliktmi. Nielen jeho fotografie, ale aj úzky kontakt s kultúrou a udalosťami, ktorý počas svojich ciest absolvoval, prináša úplne nový pohľad na tému, ktorá v súčasnosti rezonuje v celej spoločnosti.

„Už štvrť storočia ako fotograf a píšuci reportér zaznamenávam príbehy ľudí, ktorí sú obeťami vojen, konfliktov, exodov, prírodných katastrof. Či už to bol Afganistan, pásmo Gazy, Haiti, Kosovo, alebo Pakistan a iné miesta. Tieto všetky veci vyústili tento rok do niečoho, čo som ešte aspoň ja v Európe nezažil. A to je masový exodus ľudí, ktorí k nám prichádzajú,“ opisuje súčasnú situáciu v Európe Andrej Bán.

Prvá séria diskusií s názvom Od balkánskych vojen po sťahovanie národov: Balkánske vojny bude venovaná pohľadu samotného fotografa a jeho vlastnej analýze súčasného stavu. Hosťom Andreja Bána bude tentoraz bývalý zahranično-politický redaktor a komentátor Rádia Slobodná Európa Milan Nič.

Nezostaňte vlažní k témam, ktoré momentálne hýbu svetom, rozhodnite sa hľadať súvislosti a prijmite pozvanie do Modrého salónu Slovenského národného divadla už v utorok 24. novembra 2015 o 19.30 hod.

Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dokonalé prepojenie? Smart systém si zamilujete na prvú jazdu! Slováci si zvykli na carsharing, zdieľajú viac elektromobilov. V lete je o požičiavanie dvakrát väčší záujem než pred rokom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.