Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoznajte Košice 2013 ako Creative Industry Košice

BRATISLAVA 22. septembra – Nezisková organizácia, ktorú ste doteraz poznali pod názvom Košice 2013, sa 2.septembra 2015 premenovala na Creative Industry Košice, n.o.

Rozhodli sme sa tak, pretože si myslíme, že nastal čas aj pre náš vlastný rast a jedným z krokov, ktorým chceme ukázať konzistentnú prácu aj budúce smerovanie, je zmena názvu našej organizácie.

Nezisková organizácia Košice 2013 sa viac ako šesť rokov venovala rozvoju projektov a aktivít spojených s titulom Európskeho hlavného mesta kultúry, na ktorý sa mesto Košice pripravovalo od roku 2008. Mnohé z týchto projektov dodnes existujú, fungujú a rozvíjajú sa, či už pod našim vedením, alebo prostredníctvom partnerských organizácií.

Naďalej sa budeme hrdo hlásiť k rozvojovým aktivitám a projektom realizovaným práve vďaka projektu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 a Vašej podpore a spolupráci. Chceme sa profilovať ako organizácia, ktorá pomáha napredovať kultúre a kreatívnym odvetviam na lokálnej, národnej a medzinárodnej úrovni.

Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu a spoluprácu. Tešíme sa na úspešnú budúcnosť odteraz už ako Creative Industry Košice, n.o.

Michal Hladký
riaditeľ Creative Industry Košice, n.o.

V roku 2008 získalo mesto Košice, ako prvé na Slovensku, s projektom Interface 2013 prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry. Tím neziskovej organizácie pracoval v rokoch príprav najmä na programe, rozvojových projektoch a množstve kultúrnych aktivít. Postupne pracoval na tom, aby sa mesto otvorilo dialógu k ďalšiemu fungovaniu projektu Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry. Cieľom bolo vtiahnuť do spolupráce všetky záujmové skupiny, ktoré môžu prispieť k úspechu. Tým sa myslí najmä transformácia kultúrneho, spoločenského a ekonomického prostredia, ktoré by bolo charakterizované tvorivosťou a inovatívnymi myšlienkami, ale aj rozširovanie a prehlbovanie záujmu verejnosti o kultúru a umenie.

Rozhodujúcim posolstvom projektu a novou víziou mesta Košice bolo v tom čase podporiť kreativitu. Aj teraz chceme vidieť Košice ako centrum kreativity a novej budúcnosti pre mladých tvorivých ľudí, ktorí chcú ostať žiť a pracovať v meste, ktoré je ich domovom.

Z projektu Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry vznikli začiatkom roka 2014 dve nové organizácie. Jednou z nich je K13 – Košické kultúrne centrá a druhou ostala pôvodná Košice 2013 n.o., ktorá sa práve teraz mení na Creative Industry Košice (CIKE).

Naše prebiehajúce a budúce projekty sú orientované na profesionalizáciu kreatívnych odvetví. Zameriavame sa aj na podporu lokálnej kreatívnej ekonomiky, prepájame umelcov a tvorivých ľudí so súkromným sektorom a nadväzujeme pre nich relevantné kontakty so zahraničím. Naďalej rozvíjame dialóg s mestom a krajom, aby sme vytvárali a pripomienkovali strategické dokumenty v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu.

Aj ako CIKE sa naďalej snažíme vytvárať z Košíc miesto pre skvelý život. Pomáhame meniť prostredie pre rozvoj talentu a jeho uplatnenie. Vďaka naším lokálnym aj medzinárodným aktivitám, kooperácii, kontaktom a podporovateľom spájame talent, mesto a svet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Niečo výnimočné na sviatočný stôl aj pivný darček Spoznajte nový domov Celeste Buckingham v skladbe Feel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.