Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. apríla 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť IBM uvádza na trh Power8 procesory

BRATISLAVA 28. apríla – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) prináša na trh nové IBM Power Systems servery postavené na Power8 technológii. Určené sú na prácu s veľkými objemami dát, tzv. Big Data. Spoločnosť IBM do rozvoja high-endových serverov s Power8 procesorom investovala 2,4 miliardy dolárov. Ich vývoj trval vyše troch rokov a sú v nich použité stovky inovácií a patentov spoločnosti IBM.

Vývoj novej Power8 technológie potvrdzuje záväzok IBM poskytovať prostredníctvom otvorených technológií vyššiu hodnotu svojim klientom. Najnovšie IBM Power Systems sú vďaka Power8 procesorom určené na poskytovanie veľkého objemu dát a predstavujú skutočne razantný pokrok v technológii high-endových serverov.

IBM Power8 Systémy sú plne pripravené na novú éru tzv. veľkých objemov dát a pomáhajú firmám a organizáciám čeliť záplave Big Data generovaných denne z mobilných zariadení a sociálnych sietí. Podľa výsledkov testov spoločnosti IBM sú IBM Power Systems schopné analyzovať Big Data päťdesiatkrát rýchlejšie ako najnovšie x86 procesory.

Spoločnosť IBM tiež oznámila uvedenie troch nových IBM Power Systems riešení optimalizovaných pre unikátne požiadavky v oblasti Big Data a analytických nástrojov. Využívanie najnovších IBM Power Systémov postavených na báze Power8 procesorov spolu so širokým portfóliom softvérových riešení v oblasti Big Data a analytických nástrojov umožní firmám a organizáciám pracovať s veľkým objemom dát v reálnom čase.

IBM predstavila päť nových serverov triedy S, vybavených najnovšími procesormi Power8, ktoré budú plne k dispozícii zákazníkom od 10. júna tohto roka. Dva z nich bežia na operačnom systéme Linux a tri poskytujú zákazníkom na výber prácu s operačnými systémami Linux, AIX alebo IBM. Určené sú na prácu v prostredí s vysokými nárokmi na výpočtovú kapacitu. Najnovšie IBM servery, využívajúce Power8 procesory, úplne zmenia hospodárenie dátových centier, vrátane zníženia nárokov na podlahovú plochu, či nižších nákladov na energie a chladenie.

Nové Power Systems servery sú postavené na otvorenej platforme a zvládnu všetky požiadavky v oblasti rýchlosti kladené na dátové centrá. Spoločnosť IBM prostredníctvom OpenPower Foundation vydala podrobné technické špecifikácie pre svoj Power8 procesor a prizvala ostatné subjekty na trhu na spoluprácu pri jeho ďalších inováciách a vývoji.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/systems/power/announcement.html

Fotografie k správe nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/103983639@N08/sets/72157643970231183/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Aj jedenáste ocenenie Slovak Superbrands Award putuje do dm Slovenskí zákazníci rozhodli: Kaufland je spomedzi reťazcov s potravinami ich najobľúbenejšia značka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.