Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94823_gettyimages 1139897936 676x451.jpg
2. februára 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť Chiesi Group dostáva európske povolenie na uvedenie na trh pre extrafine fixnú trojkombináciu na liečbu stredne ťažkej až ťažkej astmy

2.2.2021 –
Je to prvá extrafine fixná trojkombinácia v jednom inhalátore, ktorá bola schválená na použitie u pacientov so stredne ťažkou až ťažkou astmou. Povolenie nasleduje schválenie z roku 2017 pre liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP).
Schválenie rozhodnutia o registrácii je založené na pozitívnom stanovisku výboru CHMP a schválení Európskej komisie k údajom získaným v 4 klinických štúdiách zahŕňajúcich takmer 3 000 pacientov.

Spoločnosť Chiesi, medzinárodná skupina pre zdravotnú starostlivosť zameraná na výskum (Chiesi Group), oznamuje, že Európska komisia vydala povolenie spoločnosti Chiesi na uvedenie fixnej trojkombinácie ICS / LABA / LAMA v jednom inhalátore na liečbu stredne ťažkej až ťažkej astmy na trh. Povolenie nasleduje schválenie z roku 2017 pre liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP).

Trojitá terapia je kombináciou inhalačných kortikosteroidov (ICS) / dlhodobo pôsobiacich β2-agonistov (LABA) / dlhodobo pôsobiacich muskarínových antagonistov (LAMA), ktoré obsahujú beklometazóndipropionát (BDP; inhalačný kortikosteroid), formoterol fumarát (FF; dlhodobo pôsobiaci β2 agonista) a glykopyrónium (G; dlhodobo pôsobiaci muskarínový antagonista).1 Fixná trojkombinácia na liečbu astmy od spoločnosti Chiesi je prvou a jedinou extrafine trojitou kombináciou schopnou dosiahnuť a liečiť celý prieduškový strom vrátane malých dýchacích ciest, kde sa nachádza zápal. Technológia Modulite extrajemných častíc od spoločnosti Chiesi  umožňuje viac času na koordináciu inhalácie.

Produkt je vybavený počítadlom dávok, ktoré pacientom umožňuje efektívne sledovať manažment  ich liečby.

„Toto je prvý krok k tomu, aby sme pacientom s CHOCHP a aj pacientom s astmou poskytli rovnakú úroveň liečby fixnou trojkombináciou“, povedal Alessandro Chiesi, obchodný riaditeľ Chiesi Group. „Spoločnosť Chiesi sa zaviazala vyvíjať a dodávať v odbore prvé alternatívy na pomoc pacientom pri manažmente ich respiračných ťažkostí a liečby. Schválenie Európskej komisie nás posúva o krok bližšie k tomu, aby sme pacientom s nekontrolovanou astmou poskytli nové a vylepšené možnosti liečby v starostlivosti o nich, znížili exacerbácie a zjednodušili ich použitie vďaka trojitej liečbe v jednom inhalátore“.

Astma je chronické zápalové ochorenie postihujúce viac ako 339 miliónov ľudí na celom svete. Podľa správy GINA majú ľudia s nekontrolovanou astmou zlú kontrolu symptómov a / alebo časté exacerbácie vyžadujúce perorálne kortikosteroidy alebo sa u nich vyskytujú závažné exacerbácie vyžadujúce hospitalizáciu.

Ukázalo sa, že liečba fixnou trojkomináciou od spoločnosti Chiesi u pacientov s nekontrolovanou astmou znižuje exacerbácie a zlepšuje funkciu pľúc v porovnaní s ICS/LABA1 (inhalačné kortikosteroidy / dlhodobo pôsobiace beta-agonisty) a ponúka alternatívu pre pacientov so slabou adherenciou k ICS/LABA, poskytuje celodenné pokrytie vedúce k zmierneniu denných aj nočných príznakov.

Odporúčanie výboru CHMP a rozhodnutie Európskej komisie sú založené na údajoch o účinnosti a bezpečnosti 4 klinických štúdií zahŕňajúcich takmer 3 000 pacientov.

Informačný servis

K téme

Do dvoch vlakov EuroNight sa opäť vracia lôžkový vozeň V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu vlakov národného dopravcu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.