Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92096_adobestock_114767295 676x450.jpeg
13. decembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Špeciálne plasty LANXESS vylepšujú bicykle profesionálnych tímov

13.12.2019 –
Pri výrobe profesionálnych bicyklov hrajú významnú rolu obľúbené plastové komponenty Tepex, vyvíjané spoločnosťou LANXESS.
Uplatňujú sa hlavne pri výrobe cyklistických prilieb, obuvi a používajú sa aj ako nosný prvok v pretekárskych sedadlách. Prvky spoločnosti LANXESS tak spĺňajú požiadavky vývojárov bicyklov na čo najnižšiu hmotnosť.

Ľahké a špeciálne vyrobené plasty spoločnosti LANXESS sú súčasťou pretekárskych bicyklov. K absolvovaniu náročných pretekov potrebujú cyklisti nielen silu a výdrž, ale aj správne vybavenie. Práve ľahké komponenty bicyklov im pomáhajú v pohodlnejšom zdolávaní náročných pretekov ako napríklad Tour de France, počas ktorých cyklisti prejdú neuveriteľných 3 500 kilometrov za dva týždne. Pretekárske bicykle sú ľahké a odolné aj vďaka komponentom vyrobených z výkonných materiálov, ako je napríklad špeciálny plast Tepex od spoločnosti LANXESS.

Špeciálny termoplast s uhlíkovými vláknami

Vysokovýkonný plast Tepex je založený na technológii, ktorá využíva termoplastické polyméry vystužené sklenými či uhlíkovými vláknami. Vďaka tomuto procesu výroby je materiál nielen pevný a odolný, ale aj extrémne ľahký. Presne tieto materiály oceňujú cyklisti na svojich bicykloch pri zdolávaní vrcholových pretekov. Napríklad počas stúpania v Alpách či Pyrenejách vďaka tomu vyvíjajú menšie úsilie.

„Všeobecne sa dá povedať, že v oblasti funkčných doplnkov v cyklistike sú vláknové kompozity tou najmodernejšou technikou už 30 rokov,” podotýka Michael Münker, obchodný manažér Global Tepe® spoločnosti LANXESS High Performance Materials a dodáva, že práve termoplastické kompozity ako je Tepex sú vhodné pre sériovú výrobu najrôznejších cyklistických súčiastok a doplnkov. Používajú sa vo všetkých častiach bicyklov s výnimkou rámu a kolies. Tepex nájdeme pri profesionálnych tímoch World Tour v prilbách, podrážkach cyklistickej obuvi či sedadlách. Tepex sa dokonca v niektorých prípadoch využíva aj ako nosný prvok.

Profil spoločnosti LANXESS

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Všetky tlačové informácie firmy LANXESS, ako aj fotodokumentácia, video a audio materiál sa nachádza na http://press.lanxess.com/. Ďalšie informácie o produktoch spoločnosti LANXESS sa nachádzajú v internetovom magazíne http://webmagazine.lanxess.com.

Sledovať aktivity spoločnosti LANXESS možno na sociálnych sieťach Twitter, Facebook, Linkedin a YouTube:

http://www.twitter.com/LANXESS

http://www.facebook.com/LANXESS

http://www.linkedin.com/company/lanxess

http://www.youtube.com/lanxess

Inzercia

K téme

Union prichádza s novým benefitom – poistenci môžu využívať zľavy na produkty, ktoré podporia ich zdravý životný štýl Zákazníci COOP Jednoty opäť vybrali zaujímavé projekty lokálnych komunít

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.