Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2015 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Špankovičovi dopomohla do reprezentácie aj univerzitná liga

BRATISLAVA 15. júna – Hokejovú reprezentáciu do 20 rokov posilnil na Turnaji štyroch krajín aj Adam Špankovič, junior z Dukly Trenčín. Mladý krídelník v ostatnej sezóne súčasne pôsobil i v EUHL (Európska univerzitná hokejová liga), čo sa podpísalo pod agresívnejšiu hru, väčšiu bojovnosť či cieľavedomosť.

EUHL ponúka možnosť hrať vysokoškolákom, pričom v tíme môže pôsobiť i obmedzený počet hráčov z juniorských mužstiev. Možnosť pôsobiť v dvoch súťažiach súčasne využil i útočník trenčianskej juniorky Adam Špankovič, keď sa tréneri dvoch celkov dohodli na takejto forme spolupráce. Tradične dobrú prácu odviedla práve Dukla, ktorá to s mládežou jednoducho vie. Po minuloročnom majstrovskom úspechu starších žiakov, dorastu a juniorov, sa tento scenár opakoval a hráči všetkých troch kategórií si znova vybojovali zlato a siahli na majstrovskú trofej. Špankovič začal trénovať aj s univerzitným tímom Gladiators Trenčín, za ktoré i niekoľkokrát nastúpil. Na ľade sa tak postavil tvárou v tvár i hráčom o niekoľko rokov starším, obavy však nemusel mať pred najstarším účastníkom EUHL Tomášom Volekom (29), ktorý bol jeho spoluhráč. „Práve to, že sa na ľade nestretol s rovesníkmi, ho prinútilo hrať silnejšie, nebáť sa a určite sa to podpísalo i pod jeho sebavedomie. Niektorí by boli možno opatrní a ustráchaní, ale Adam to bral zjavne ako výzvu,“ vyjadril sa tréner Gladiators Trenčín Marián Smerčiak. Mladý hráč tak mohol naviazať na cenné skúsenosti získané z Dukly Trenčín a zlepšovať sa i každým jedným tréningom či zápasom s Gladiátormi. „V posledných zápasoch, ktoré za nás odohral, bol jeho herný prejav oveľa vyzretejší,“ pokračoval Smerčiak. Špankovičove napredovanie a šikovnosť na ľade neunikla ani reprezentačnému trénerovi Ernestovi Bokrošovi, ktorý ho pred dvomi mesiacmi zaradil do nominácie na Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov. „Adam je veľký talent a sme radi že mohol nastúpiť za naše mužstvo. Takýto hráči majú u nás vždy dvere otvorené. Nábor vlastne ešte stále trvá a každý záujemca, ktorý chce hrať hokej alebo študovať na CityU/VŠM, sa k nám ešte stále môže prihlásiť,“ vyslovil manažér Gladiátorov Lukáš Frývaldský.
.
Spomínaný hráč pred niekoľkými dňami úspešne ukončil strednú školu a v štúdiu sa chystá pokračovať. Dres ktorého tímu oblečie v najbližšej sezóne je zatiaľ neznáme.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Touto knihou to Agatha Christie všetko začala Bankou roka 2017 je podľa Trendu VÚB

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.