Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Sociálna poisťovňa zlepšila s IBM podporu prevádzky

BRATISLAVA 14. októbra – Sociálna poisťovňa sa rozhodla zefektívniť podporu prevádzky informačných technológií vo svojej centrále, ako aj všetkých pobočkách. IBM s pomocou biznis partnera spoločnosti Dignitas realizovala projekt Centrálny systém podpory prevádzky, ktorého výsledkom je, zvýšenie kvality v poskytovaní IT služieb a zlepšenie ich dostupnosti.

Súčasťou tohto projektu bol prechod na novšiu softvérovú platformu a modernizácia technológií pomocou implementácie IBM Tivoli Change and Configurtaion database a IBM Tivoli service Request Managera. Keďže predtým v Sociálnej poisťovni neexistovali jednotné pravidlá, ako postupovať, v prípade problémov s prevádzkou IT, snahou tejto inštitúcie s vyše 1500 zamestnancami bolo podporu IT zjednotiť, zefektívniť a dosiahnuť úspory na úseku prevádzky.

„Naším prvoradým cieľom bolo štandardizovať na úrovni podpory všetky informačné systémy v prostredí spoločnosti. Výsledkom je zlepšenie podpory poskytovaných informačných služieb,“ hovorí Radovan Matajs, riaditeľ odboru prevádzky a služieb IS Sociálnej poisťovne.

„Zatiaľ čo v minulosti sme bez centralizovanej podpory prevádzky zápasili s efektívnym využitím pracovníkov podpory IT. Problémy týkajúce sa prevádzky informačných systémov, pracovníci nahlasovali telefonicky alebo e-mailom. Po úspešnej realizácii projektu väčšinu požiadaviek v oblasti podpory IT nahlasujú užívatelia z centrály ako aj všetkých pobočiek Sociálnej poisťovne prostredníctvom webového rozhrania,“ pokračuje Radovan Matajs zo Sociálnej poisťovne.

Projekt Centrálny systém podpory prevádzky v Sociálnej poisťovni prebiehal v poslednom štvrťroku minulého roka, pričom overovacia prevádzka nového systému pod gesciou IBM a biznis partnera Dignitas trvala do konca apríla tohto roka. „Biznis používatelia v Sociálnej poisťovni dostali vďaka projektu vlastný nástroj, v ktorom môžu zadávať, vyhľadávať a kontrolovať v reálnom čase, ako sa sekcia informatiky vysporiadava s ich požiadavkami,“ hovorí Martin Murgáč, generálny riaditeľ IBM Slovensko.

Výsledkom štandardizácie procesov v rámci podpory IT je tiež zníženie priemerného času na vybavenie požiadaviek a zlepšenie manažmentu prevádzky sekcie informatiky Sociálnej poisťovne. Sociálna poisťovňa za projekt Centrálny systém podpory prevádzky získala ocenenie najlepší ITIL projekt roku 2013 na medzinárodnej odbornej konferencii itSMF Slovensko v Bratislave.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná Reťazec prenikol do virtuálneho sveta, v počítačovej hre Kaufland World prináša zábavu aj návod na zdravý jedálniček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.