Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Orbán nesmie získať Gabčíkovo!

BRATISLAVA 21. novembra – Slovenská národná strana (SNS) opäť rozhodne žiada vládu, aby kúpila 66 percent akcií Slovenských elektrární od talianskeho ENEL-u. Pokiaľ dovolí, aby sa elektrárne i Gabčíkovo dostali do zahraničných rúk, pôjde o hospodársku vlastizradu! Sám premiér v minulosti nazval činnosť Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša hospodárskou vlastizradou. Kritizoval privatizáciu strategických podnikov a neskôr tvrdil, že jeho vláda musí naprávať hrubé chyby spôsobené pri privatizácii Slovenských elektrární vládou M. Dzurindu.
Dnes, keď by vláda mohla nájsť financie na spätné odkúpenie podielu Enelu a dostať tak Slovenské elektrárne do vlastných rúk, nie je to pre ňu prioritou.
Vysoko znepokojujúce je to, že pokiaľ by 66 percent akcií Slovenských elektrární kúpil Slovnaft (kde má MOL 24,7 percenta akcií) spolu s maďarskou štátnou spoločnosťou MVM, tak by Budapešť de facto mala vplyv na náš strategický podnik! Slovensko by nemalo dovoliť, aby bolo pod energetickou kontrolou inej krajiny, je to ohrozenie našich záujmov. Navyše hrozí, že vzhľadom na dobré vzťahy maďarského premiéra s Ruskom budeme opäť pod energetickou kontrolou tejto veľmoci.
Strategické energetické podniky jednoducho patria do slovenských rúk, inak budeme opäť živiť iných a my sami si budeme uťahovať opasky! SNS sa tiež obáva – ako to už raz deklarovala – že Viktor Orbán ako sofistikovaný politik môže chcieť cez získanie energetickej kontroly nad Slovenskom naplniť ambície na autonómiu a neskôr nezávislosť južných území našej krajiny.
SNS preto opäť vyzýva vládu, aby bezodkladne začala riešiť spätné odkúpenie podielu Slovenských elektrární. Strategické energetické podniky v štátnom vlastníctve žiadny silný štát nepustí z rúk – pretože aj to robí z krajiny silný štát. Ide jednak o našu energetickú bezpečnosť, ale aj o fakt, že vlastníctvo týchto podnikov zahraničnými subjektmi nás oberá o dividendy. Financie z dividend by sme pritom mohli použiť pre potreby našich vlastných občanov!

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

on;nr

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.