Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. apríla 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský dizajn v Číne postúpil do finále

BRATISLAVA 9. apríla – Slovenský dizajnér, Pavel Surový (34) z Bratislavy, postúpil medzi finalistov na prestížnej celosvetovej súťaži HiiiBrand v Pekingu (Čína). V tomto roku súťažilo 1145 dizajnérskych prác z viac ako 40 krajín sveta. HiiiBrand je renomovaná a uznávaná celosvetová dizajnérská súťaž, v ktorej sa súťaží v troch kategóriach Identity, Logo a Packaging. V tomto roku sa dostali do finále až 3 Surového dizajnérske práce http://www.hiiibrand.com/competion.php?act=lwmd&id=16.

V kategórií profesionálny obalový dizajn medzi finalistov postúpila Surového práca dizajn etikiet a balenia pre pivo King’s Beer a v kategórií profesionálny logo dizajn až dva návrhy dizajnu loga Kravata a Pull & Bear.

“Ide o veľký osobný úspech a aj krajiny za ktorú súťažím. Dizajnu som sa začal venovať v práci na obedňajších prestávkach pri káve v kaviarni. Rýchle nasadenie v zahraničných podnikoch Vás môže rýchlo spáliť. Aj rutinná a opakovaná práca často vie ochudobniť dušu. Mne práve grafický dizajn a filozofické knihy predstavovali útek do tvorivého sveta. Pri skicovaní s voňou kávy som našiel svoj kľud a oddych ikeď na 30 minút. Išlo o každodenný hoby. Z hry sa zrodil úspech. Som rád, že môžem dizajnom, formou a farbou každoročne predstavovať Slovensko po celom svete. V Číne už poznajú môj dizajnérsky štýl. Každoročne sa zúčastňujem na viacerých súťažiach, organizátori ma zaradili za VIP dizajnera. Bol by som veľmi rád ak by sa aj Slovenská verejnosť dozvedela o mojej tvorbe a úspechoch.” – hovorí nadšene Pavel.

Surový zíkal aj v minulosti viaceré prestížne svetové ocenenie za dizajn. Vrcholom jeho úspechu je víťazstvo v celosvetovej súťaži HiiiBrand o najlepší brand sveta s prácou Diva parfuméria. Do renomovanej súťaže bolo prihlásených 4 136 prác zo 60 krajín. 80 prác bolo nominovaných do finále z toho 2 Surového práce Mobi a Diva. V porote sedeli najznámejšie mená zo sveta dizajnu a brandingu: Wally Olins, Joe Duffy a Bart Crosby.

Na AdPrintFestivale 2012 získal Design Angel Oscara za najlepší logo dizajn v Europe. Odborná a laická verejnosť na Slovensku nevie o týchto úspechoch. Ikeď Surovému dizajn predstavuje hobby jeho viaceré práce sú publikované v mnohých odborných knihách v Spojených štátoch, Singapure, Španielsku, Anglicku, Nemecku, Čine a v Japonsku.

Dizajn hovorí viac ako tisíc slov Surového dizajnérsku tvorbu si môžete pozrieť na www.surovy.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.