Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko chutí ukáže tradičné slovenské jedlá v netradičnej podobe

BRATISLAVA 4. februára – V Slovensko chutí predstavíme slovenské gazdinky, kuchárky a ich tradičné recepty, ale aj kuchárov majiteľov reštaurácií a ich zamestnancov z rôznych regiónov Slovenska. Sprievodcami novej šou budú Silvia Pilková, autorka šiestich kníh tradičných receptov Poklady slovenskej kuchyne, milovníčka dobrého jedla a skvelá domáca kuchárka, a Michal Šiška, mladý šéfkuchár, ktorý varil u Jamieho Olivera, otvoril po celom svete štrnásť pobočiek jeho slávnej reštaurácie, aby si napokon v Pezinku otvoril svoju vlastnú reštauráciu.
Silvia a Michal budú putovať po Slovensku a zisťovať, aké jedlá sa v slovenských regiónoch považujú za dedičstvo kuchyne starých mám. Silvia sa nechá inšpirovať receptami, ktoré jej už teraz posielajú ľudia z celého Slovenska. V prvej časti Slovensko chutí Silvia a Michal navštívia domácnosť, kde im hlava rodiny varí jedlo, ktoré sa v danom regióne považuje za tradičné. Vysvetlí a ukáže nielen postup jeho prípravy, ale prezradí aj príbeh, ktorý sa za týmto pokrmom skrýva a prečo sa práve toto jedlo v danej oblasti varievalo a stále varí. Michal sa následne vyberie do jednej z reštaurácií v okolí, aby zistil, či by si toto tradičné jedlo v ľahšej a zmodernizovanej podobe nenašlo svoje miesto na jedálnom lístku. Spolu so Silviou napokon v reštaurácii navaria vlastnú verziu tradičného receptu.
Diváci sa tak v každej časti zoznámia s dvomi receptami – s tradičným jedlom a s jeho odľahčenou verziou. Dozvedia sa veľa zaujímavých informácií a bonusom budú príbehy ľudí z každého kúta Slovenska a dobrá atmosféra, ktorú Silvia s Michalom v každej domácnosti dokážu vytvoriť.
Na prvú časť novej kuchárskej šou Slovensko chutí sa diváci môžu tešiť na Jednotke v utorok 10. februára o 21:30 hneď po šou Nikto nie je dokonalý. Režisérom Slovensko chutí je Rado Štefanov, ktorý sa podieľal aj na úspešných projektoch RTVS Milujem Slovensko či NAJ dedinka Slovenska.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Zdieľať spoločnú vášeň pre šport. Nová lokálna kampaň Mastercard vznikla na Slovensku ♯KtoPomozeSlovensku: Zdravotníci v nemocniciach melú z posledného, dodajme im spoločne energiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.