Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2016 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovákom zachutili nealko kokteily

Tie najlepšie nealkoholické kokteily na jednom mieste? Ochutnať ich môžete už 10. – 12. júna na bratislavskom Gurmán Feste. A pripraví vám ich rovno majster sveta v miešaní nealko kokteilov.

Súčasťou chutného a kvalitného kokteilu nemusí byť len alkoholický nápoj. Svoje o tom vie majster sveta v miešaní nealko kokteilov, Peter Pravotiak, ktorý v roku 2011 uspel na prestížnej súťaži Mattoni Grand Drink s kokteilom Mat&Toni. „Aj keď je zvykom označovať Slovákov za konzervatívny národ, vo výbere drinkov sú odvážni. Svedčí o tom aj fakt, že počas minuloročného Gurmán festu v Bratislave a v Košiciach bol najžiadanejší kokteil s čili papričkami,“ hovorí Peter Pravotiak.

Pre bratislavský Gurmán Fest 2016 vytvorí Peter Pravotiak nový nealkoholický drink s podmanivým názvom „Grape Sensation“. Čím sa tento kokteil vyznačuje? „Je to osviežujúci kokteil, ideálny pre teplé letné večery. Vychutnať si ho môžete aj počas bežných dní, keďže je bez alkoholu. Zaujímavosťou je použitie novinky Mattoni ochutené – biele hrozno. Spolu s citrusovými šťavami vytvára chuťový súzvuk, ktorý ulahodí každému,“ dodáva Peter Pravotiak.

Nealko kokteily sú v trende nielen medzi „bežnými“ Slovákmi, ale aj medzi profesionálnymi barmanmi, ktorí si svoje sily merajú v medzinárodnej súťaže Mattoni Grand Drink. Slovenským zástupcom v tomto ročníku súťaže bude Ladislav Doboš. Ten svoj súťažný nápoj bližšie predstaví na Gurmán Feste v Bratislave. „Pre môj súťažný drink A Touch Of Spring ma inšpirovalo kuchárske umenie. Presnejšie povedané, pri zhliadnutí relácie o varení, kde bola ako príloha použité mrkvovo-škoricové pyré. To bol pre mňa moment, ktorý sa stal základnom prvotnej myšlienky na vytvorenie môjho súťažného nápoja,“ hovorí Ladislav Doboš.

Na čo sa môžete tešiť počas bratislavského Gurmán Festu 10. až 12. júna v Mattoni oáze?

• Príďte si namiešať svoj vlastný kokteil do Školy miešania kokteilov – je to jednoduchšie, než si myslíte!
• Ochutnajte najpopulárnejší drink minuloročného Gurmán Festu – Sharp Voice a ocenený Mat&Toni, ktorý priniesol Petrovi Pravotiakovi titul majstra sveta v miešaní nealko kokteilov na Mattoni Grand Drink. Tešiť sa môžete aj na novinku na báze Mattoni ochutené, Grape Sensation, ktorú špeciálne pre Gurmán Fest namieša Peter Pravotiak.
• Zrelaxujte sa v Mattoni oáze, ktorú špeciálne pre bratislavský Gurmán Fest navrhla talentovaná módna návrhárka Lenka Sršňová. Pri tvorbe sa inšpirovala novinkou Mattoni ochutené. Tešiť sa môžete aj na dizajnovú inštaláciu a súťaže o Mattoni ochutené.
• V oáze si môžete vychutnávať nealko kokteily, či nové Mattoni ochutené s osviežujúcou receptúrou s pridanou ovocnou šťavou (s podielom až 2 %), bez umelých farbív, sladidiel a chemických konzervantov a v nových farebných fľašiach.

Sharp Voice – najobľúbenejších kokteil minuloročného Gurmán festu.

Potrebujeme:
• 2cl sirupu z liči
• 2cl čerstvej citrónovej šťavy
• 8cl džúsu z čiernej ríbezle
• 2ks čili
• 10cl Mattoni
Spôsob prípravy: Do shakeru dáme sirup z liči, čerstvú citrónovú šťavu, džús z čiernej ríbezle a jednu čili papričku. Pridáme ľad a dôkladne pretrepeme. Pripravíme si pohár s ľadom do ktorého kokteil prelejeme a doplníme minerálnou vodou Mattoni. Na záver dozdobíme jednou čili papričkou.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám Bez cestovného poistenia ani na krok. Najviac škodových udalostí Slováci hlásili z Rakúska a Thajska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.