Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2012 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci veria, že olympionici prinesú z Londýna medaily

BRATISLAVA 25. júla – Slovenskí športovci získajú na Olympijských hrách v Londýne prinajmenšom 2 až 3 medaily, vrátane zlatej. Najväčším favoritom na získanie cenného kovu je cyklista Peter Sagan a medailové nádeje vkladáme aj do kanoistov, tenistov a strelcov. Londýnske OH plánuje na televíznych obrazovkách sledovať pravidelne takmer polovica divákov, z toho väčšina chce sledovať najmä vystúpenia slovenských reprezentantov alebo prenosy z ich obľúbených športov.

Vyplýva to z telefonického prieskumu spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, ktorého sa zúčastnilo 675 respondentov využívajúcich služby digitálnej káblovej televízie. V prieskume, ktorý sa uskutočnil v dňoch 18. až 20. júla tohto roku, oslovení odpovedali na otázky spojené s ich očakávaniami z výsledkov slovenských športovcov na OH v Londýne, ako aj ich televíznym správaním v súvislosti s nadchádzajúcou olympiádou.

Medaily budú určite, nebude chýbať ani zlato
Takmer 83% respondentov prieskumu sa domnieva, že slovenskí športovci na OH získajú medaily, pričom viac ako polovica (57%) si myslí, že slovenská výprava prinesie 2 až 3 medaily. Necelých 9 percent predpokladá, že olympionici vybojujú iba jednu medailu, a takmer 23% percent oslovených verí, že medailí bude prinajmenšom tri a viac. Spomedzi respondentov, ktorí o zisku medailí pre Slovensko nepochybujú, až 61 percent očakáva, že medzi medailami nebude chýbať ani najcennejší kov.

Favoritom na medailu presvedčivo Sagan
Najväčším favoritom na získanie medaily je podľa prieskumu cyklista Peter Sagan, ktorému svoj hlas dalo až 41 percent opýtaných. Na druhej pozícii sa umiestnili kanoisti (28%) a na tretej tenisti (7%). S výraznejším percentuálnym odstupom respondenti dali svoj hlas reprezentantom v streľbe, plávaní, atletike, či gymnastike.

Olympiáde chceme pred TV obrazovkami venovať dve hodiny denne
Ako ďalej vyplýva z prieskumu, priame televízne prenosy a záznamy z OH plánuje pravidelne sledovať takmer polovica respondentov – až 46 percent. Dianiu na olympijských športoviskách plánuje venovať v priemere dve hodiny denne takmer 36 percent opýtaných, kým 11 percent predpokladá, že to bude denne aj 3 hodiny a viac. Väčšina, viac ako 42 percent, však plánuje sledovať udalosti z Londýna iba občas, počas vystúpení slovenských reprezentantov, alebo prenosov z ich obľúbených športov.

Najviac športu je v UPC: Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA je najväčším káblovým operátorom na Slovensku, ktorý poskytuje najmodernejšie televízne, internetové a telefónne služby. V rámci digitálnej káblovej televízie UPC DIGITAL ponúka až 130 televíznych staníc všetkých žánrov, vrátane 13 športových staníc, z ktorých tri vysielajú v HD kvalite (SPORT1, SPORT2, Eurosport, Eurosport2 Bundesliga, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, ESPN, Nova Sport, Nova Sport HD, Extreme Sports Channel, Fishing & Hunting, SportM a Sport 5).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.