Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Sledovanosť večerných Správ RTVS prvýkrát prekročila hranicu 14%

BRATISLAVA 2. marca – Jednotka bola počas víkendu najsledovanejšou televíziou na trhu v čase vysielania nedeľnej premiéry desiatej časti seriálu Tajné životy, ktorú si pozrelo rekordných 517-tisíc divákov (podiel na trhu 22,4%), čo predstavuje najvyššiu hodnotu sledovanosti seriálu od jeho premiéry. Tajné životy sa vďaka tomu stali najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Najvyššie hodnoty seriál dosiahol aj v cieľovej skupine mladších divákov, v ktorej zaznamenal podiel na trhu 14,2%. Trhovou jednotkou bola Jednotka aj v čase vysielania šou Milujem Slovensko, ktorú si v piatok pozrelo až 494-tisíc divákov (podiel na trhu 23,3%).
Jednotka v 9. týždni zaznamenala medziročný nárast celodennej sledovanosti o 1,4 %, v hlavnom vysielacom čase si polepšila o 1,5%. Sledovanosť Jednotky sa zvýšila počas hlavného spravodajského bloku, v pracovných dňoch počas vysielania Dámskeho klubu a tiež v pásme od 15:00 do 19:00.
Dámsky klub minulý týždeň sledovalo priemerne až 93-tisíc divákov (podiel na trhu 13,8%), vďaka čomu zaznamenal najvyššiu týždennú sledovanosť od r. 2010 a v uplynulom týždni v čase svojho vysielania bol trikrát na úrovni trhovej jednotky.

Spravodajské relácie RTVS s rekordnou sledovanosťou

Správy RTVS o 19:00 v týždennom priemere dosiahli podiel na trhu 14,1% a 285-tisíc divákov, vďaka čomu zaznamenali najvyššiu týždennú sledovanosť aj podiel na trhu od ich presunu na 19:00 v januári 2012. Správy RTVS o 16:00 počas uplynulého týždňa sledovalo priemerne 102-tisíc divákov (podiel na trhu 10%) a zaznamenali tak najvyššiu týždennú sledovanosť od r. 2013. Správy RTVS o 12:00 (podiel na trhu 10,1% / 61-tisíc divákov) dosiahli najvyššiu týždennú sledovanosť od r. 2005. Najvyššiu sledovanosť za posledné tri roky a zároveň najvyššiu podielovú hodnotu od r. 2008 zaznamenala súťažná šou 5 proti 5 s moderátorom Andrejom Bičanom (podiel na trhu 19,5% / 346-tisíc divákov).
Darilo sa aj verejnoprávnej Dvojke, ktorá zaznamenala medziročný nárast celodennej sledovanosti o 0,3% a v prime-time 0,2%. Dvojka dosiahla nadpriemerné výkony vo štvrtok počas vysielania futbalového zápasu Európskej ligy medzi Feyenoordom Rotterdam a AS Rím (podiel na trhu 5,9% / 100-tisíc divákov) a víkendových zápasov play-off hokejovej Tipsport extraligy – sobotňajšie stretnutie HC Košice – ŠHK 37 Piešťany sledovalo 99-tisíc divákov (podiel na trhu 6,2%) a nedeľňajšie stretnutie medzi HK Nitra a MHC Martin až 111-tisíc divákov (podiel na trhu 5,9%).

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov Slovensko ako turistická destinácia zožalo úspech v írskej televíznej šou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.