Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SLAVIA CAPITAL výhodne zhodnotila investíciu ŠPF

BRATISLAVA 6. apríla – Investičná skupina SLAVIA CAPITAL sa dôrazne ohradzuje voči zavádzajúcim tvrdeniam vo veci transakcie so Študentským pôžičkovým fondom (ŠPF), ktoré odzneli v médiách a vo vyjadreniach poslanca Národnej rady SR Miroslava Beblavého. Predmetnou krátkodobou investíciou vo forme zmenky prišlo k výhodnému zhodnoteniu prostriedkov ŠPF, ŠPF na transakcii zarobil. Zmenkový obchod medzi spoločnosťou SLAVIA CAPITAL Group, a.s. a ŠPF sa prvýkrát započal 16. apríla 2008 a skončil úplným vysporiadaním dňa 30. novembra 2011. Dohodnutý úrok sa pohyboval v rozmedzí od 5,5 % do 8 % v závislosti od času plynutia tejto investície. Pre porovnanie, napríklad v roku 2010 úroková miera pri vkladoch s dohodnutou splatnosťou do jedného roka podľa údajov NBS oscilovala v rozmedzí od 0,71 % do 0,95 %. Investícia bola ukončená v čase pôsobenia exriaditeľa Ľubomíra Zburína vo funkcii. Úroky z tejto investície boli priebežne uhrádzané a doby splatnosti vždy dodržané. Z hľadiska práva je zmenka okamžite vymáhateľná a jeden z najrýchlejšie realizovateľných finančných nástrojov. Cena peňazí pre spoločnosť SLAVIA CAPITAL Group, a.s. inými partnermi než SPF bola v danom čase dôkazne porovnateľná.
Investičná skupina SLAVIA CAPITAL zdôrazňuje, že nie je žiadnou nebankovkou, je licencovaným subjektom pod dohľadom NBS. Je zarážajúce, že poslancovi NR SR Miroslavovi Beblavému v prípade ŠPF investície SLAVIA CAPITAL prekážajú, ale v prípade enormného benefitu jeho rodiny so skupinou SLAVIA CAPITAL mu tieto investície nevadia. Pre ilustráciu, celková hodnota transakcie, v ktorej bola účastníkom aj rodina poslanca Beblavého mala podľa vtedy medializovaných informácií dosahovať 1,8 miliardy Sk. (takmer 60 mil. EUR). Transakcia skupiny SLAVIA CAPITAL s rodinou poslanca Beblavého sa uskutočnila v roku 2008.

Peter Benčurik
Hovorca
SLAVIA CAPITAL

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

V našich najväčších slovenských mestách bude vďaka Banco Casino rušno až do júla! Vianočné zvyky a tradície na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.