Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Školský informačný systém PEVŠ dostupný už aj cez smartfón

BRATISLAVA 30. októbra – Absolventi Fakulty ekonómie a podnikania Paneurópskej vysokej školy vytvorili mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej je UIS dostupný už aj cez smartfóny. Študenti sa tak dostanú k informáciám o štúdiu kedykoľvek a kdekoľvek. Aplikácia pod názvom je zatiaľ zdarma dostupná pre smartfóny s androidom, čoskoro pribudne aj verzia pre iOS. Okrem Paneurópskej vysokej školy ju začínajú využívať aj ďalšie slovenské vysoké školy.

UniApps je univerzálnou platformou pre prístup do rôznych druhov školských informačných systémov. Vysokoškoláci tak budú mať nonstop prístup k svojim školským emailom (po prechode na Office 365) i k aktuálnym informáciám o štúdiu, neskôr aj k zapisovaniu na skúšky.

„Práve dnešní vysokoškoláci novinku určite ocenia, nakoľko je to smartfónová a tabletová generácia. Aplikácia by mala pomôcť zintenzívniť komunikáciu študentov so školou a naopak. Taktiež sme radi, že tento výborný nástroj vytvorili práve absolventi Paneurópskej vysokej školy,“ vyjadril sa riaditeľ odboru vzťahov s verejnosťou Paneurópskej vysokej školy Semen Lipickiy.

„Z vlastných skúseností z vysokoškolského štúdia sme si uvedomili potrebu takejto služby. Dôležitým aspektom je univerzálnosť. Slovenské vysoké školy používajú rôzne informačné systémy, preto sme museli zladiť rôzne platformy a nájsť univerzálne riešenie. Ponúkame user friendly, ľahko ovládateľné rozhranie, ktoré si študenti určite obľúbia,“ vyjadril sa jeden z tvorcov UniApps, Ondrej Houba.

UniApps už využívajú okrem Paneurópskej vysokej školy aj EUBA, UKF, UCM, ŽU a UPJŠ spolu je teda k dispozícii viac ako 50,000 slovenským vysokoškolákom. Ďalšie vysoké, ale aj stredné a základne školy budú pripojené v priebehu akademického/školského roku 2013/2014. Okrem slovenských škôl aplikáciu UniApps začínajú využívať aj školy v Českej republike – prvá implementácia prebehla na Vysokej škole obchodnej v Prahe. V tomto akademickom roku bude aplikácia dostupná aj pre študentov v ďalších európskych krajinách.

V súčasnosti je pre Paneurópsku vysokú školu aktívna nasledovná funkcionalita:
– prihlásenie
– rozvrh
– verejná doprava

Viac informácií o UniApps nájdete na www.uniapps.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Reťazec rozdá zamestnancom benefity za tri a pol milióna eur Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.