Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SKOK! vyzýva vládu: znížte dane!

BRATISLAVA 30. apríla – „Štát vybral v minulom roku na daniach o 600 miliónov eur viac, ako predpokladal schválený štátny rozpočet,“ uviedol predseda strany SKOK! Juraj Miškov. „Vďaka tomu vznikol obrovský priestor, aby sme občanov a firmy nechali znova nadýchnuť. Z takejto sumy môžeme znížiť DPH na potraviny, čo pocítia ľudia, a ešte aj znížiť daň pre firmy. Najsociálnejším balíčkom, ktorý dnes môže vláda dať občanom, je preto zníženie daní,“ dodal Miškov.
Podľa Slovenskej občianskej koalície je preto najvyšší čas, aby vláda zastavila svoje úvahy o rôznych ďalších balíčkoch opatrení. Vysoký výber daní a ich následné rozdávanie selektívne vybraným skupinám obyvateľov je škodlivé pre ekonomiku. Vláda si takto len kupuje hlasy konkrétnych voličov, namiesto pomoci všetkým občanom.
Podľa poslanca strany SKOK! Jozefa Kollára takéto správanie sa vlády podkopáva konkurencieschopnosť ekonomiky a z dlhodobého hľadiska je pre krajinu zničujúce. Slovenská občianska koalícia (SKOK!) preto vyzýva vládu, aby 600-miliónový vankúš z vyššieho výberu daní využila na zníženie daňových sadzieb pre ľudí a firmy.
SKOK! presadzuje najmä zníženie sadzby DPH na potraviny a energie pre domácnosti na úroveň 13 %. Tento návrh predstavila Slovenská občianska koalícia vo svojom reformnom programe „EUROVRATKA“, ktorý vláda môže prijať okamžite. Bežná domácnosť by tak ušetrila až 50 eur mesačne.

Skoncujme s uťahovaním opaskov a začnime budovať prosperujúcu krajinu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

SWAN a 4ka prinášajú pevný 5G internet na doma Posledný Panter je na trati a uzatvára dodávku 25 elektrických „šeliem“ z najväčšieho tendra ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.