Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. augusta 2012 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Skifárska regata v centre Viedne

BRATISLAVA 2. augusta – Prvý augustový víkend sa v rakúskej metropole uskutoční v poradí druhá skifárska regata. Regata na viedenskom Donau kanali je netradičná tým, že prebieha priamo v miliónovom meste našich susedov. Na športovú akciu zavíta viac ako sto skifárov z domáceho Rakúska, Nemecka, Dánska, Talianska, Chorvátska, Švajčiarska a dokonca Brazílie. Premiérovo sa okrem skifárov zapoja do špeciálnych súťaží aj kajakári a kanoisti.

Promenády na oboch brehoch Donau kanálu i mosty ponúkajú možnosť povzbudiť účastníkov pretekov. Sledovať regatu sa dá aj v mnohých lokáloch, ktoré sa nachádzajú priamo na nábreží a ponúkajú letný relax a zábavu ako Summer Stage, Tel Aviv Beach, Badeschiff, Motto am Fluss, Café Urania až po Strandbar Herrmann. V blízkosti cieľa regaty, pri Central Gardensa po oba dni uskutoční udelenie cien víťazom a After Row Party.
Víťazom prvej viedenskej regaty v minulom roku sa stal Milodanovic Marko, z domáceho veslárskeho klubu Austria. Slovenskí účastníci tiež skvele zabodovali – Lukáš Babača a Richard Vančo získali v celkovom poradí striebornú a bronzovú priečku. Výbornú šiestu priečku obsadil ďalší veslár zo Slovenska, Matúš Vančo.

Cieľom organizátorov akcie je, aby sa skifárska regata stala súčasťou letnej sezóny vo Viedni. Ďalším cieľom športovej akcie je zviditeľniť veslovanie pre mestské obyvateľstvo. Tento šport je zaujímavý pre všetky vekové kategórie, je finančne dostupný a nezaťažuje životné prostredie. Bližšie informácie na www.wienereiner.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny Andrea Kerestéšová je nepohodlná nevesta!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.