Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2014 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Siedme kolo EUHL Paneuropa Kings vs. UTB Zlín

BRATISLAVA 7. februára – Zimný štadión V. Dzurillu v Bratislave bude v pondelok 10. februára o 17:15 dejiskom ďalšieho česko-slovenského súboja univerzitných hokejových tímov. 7. kolo Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) postavilo proti sebe domáci tím Paneuropa Kings a študentov z Univerzity Tomáša Baťu zo Zlína. Zápas bude priamou bitkou o tretiu pozíciu v tabuľke, víťaz stretnutia si zabezpečí lepšiu východiskovú pozíciu do záverečných bojov o miestenky do play-off.

Úvodné buly príde vhodiť olympionička a plavkyňa roka 2013 na Slovensku Katarína Listopadová. Pre divákov bude pripravený sprievodný program vrátane súťaží na ľadovej ploche počas prestávok medzi tretinami. Vstupné je dobrovoľné.

V prvom vzájomnom meraní síl pred vyše 800 divákmi tím Paneuropa Kings zvíťazil na ľade UTB Zlín v pomere 3:2, keď víťazný gól strelil 2 minúty pred koncom Boris Jankovský, bývalý hráč HC Slovan Bratislava. Kým pre Kings to bude prvý zápas od 16. decembra, UTB Zlín je v lepšej zápasovej kondícii, keď si minulý pondelok poradil s trenčianskym CityU Gladiators na jeho ľade 6:4 a zaznamenal tak svoje druhé víťazstvo v rade.

„Do zápasu ideme s cieľom aj po druhý raz v sezóne nad UTB Zlín zvíťaziť a upevniť si tak priebežné tretie miesto. Bude to náročný zápas , keďže Zlín má dobre poskladaný káder a v každom stretnutí sa prezentuje tvrdou hrou do tela. Osobne ho považujem za čierneho koňa záverečnej tretiny základnej časti,“ uviedol Mário Kovalčík, kapitán Paneuropa

„Na zápas sme perfektne pripravení. Do nového roka sme vstúpili úspešne, keď sme porazili Gladiátorov z Trenčína. Do Bratislavy pocestujeme prvýkrát a neberieme nič iné ako 2 body za víťazstvo,“ povedal Radek Holík, útočník UTB Zlín.

EUHL vznikla v novembri minulého roka, v premiérovom ročníku sa do nej zapojilo šesť vysokých škôl zo Slovenska a Česka. Hrať v nej môžu iba študenti vysokej školy alebo univerzity, ktorí nie sú viazaní kontraktom s profesionálnym hokejovým klubom. Napriek tomu, že hokejová súťaž má amatérsky štatút, zápasy sú kvalitné a často sa o víťazovi rozhoduje v posledných minútach. Po januárovom víťazstve výberu EUHL nad výberom American Collegiate Hockey Association Division 2, ktorá v USA združuje vyše 400 univerzitných tímov a viac ako 8000 hráčov, v pomere 3:2, sa dá právom konštatovať, že na slovenských a českých klziskách sa hrá jedna z najkvalitnejších univerzitných hokejových súťaží na svete.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .