Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2017 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 vyvrcholí v Slovenskom raji

BRATISLAVA 30. augusta 2017

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 vo finále: štvrtý ročník série pretekov horských bicyklov vyvrcholí v Slovenskom raji ŠKODA Slovenský raj štartuje 2. septembra v Hrabušiciach Atraktívne ceny môžu vyhrať aj hobby cyklisti; bohatý sprievodný program čaká na pretekárov i fanúšikovŠtvrtý ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 vyvrcholí v sobotu, 2. septembra pretekom ŠKODA Slovenský raj so štartom v Hrabušiciach. Aj na štart tohto MTB cyklomaratónu sa môžu postaviť všetci nadšenci horskej cyklistiky, ktorí sa na pretek zaregistrujú. Čakajú na nich tri trasy s náročnými stúpaniami a zjazdami, ktoré vedú atraktívnymi oblasťami Slovenského raja v okolí obce Hrabušice a jej časti Podlesok.

„Som presvedčený, že pre fanúšikov horskej cyklistiky bude najkrajším spôsobom ukončenia leta cyklomaratón ŠKODA Slovenský raj, ktorý sa uskutoční v jednej z najkrajších prírodných lokalít na Slovensku. Všetkých, ktorí majú radi horskú cyklistiku, pozývam na Podlesok, aby pri poslednom preteku série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 aj so svojimi blízkymi prežili krásny deň v nádhernom prostredí a v radostnej nálade,“ uviedol Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

MTB cyklomaratón ŠKODA Slovenský raj je šiestym, a zároveň finálnym podujatím, ktoré ukončí štvrtý ročník série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017. Na všetkých fanúšikov horskej cyklistiky, či už ide o začínajúcich cyklistov alebo profesionálov, mládež v sprievode rodičov alebo o pretekárov vyššieho veku, čakajú tri trasy s náročnými stúpaniami a zjazdami, ktoré vedú atraktívnymi oblasťami Slovenského raja v okolí obce Hrabušice a jej časti Podlesok.

Najnáročnejšia trasa ELITE meria 96 km, stredná PROFI má 48 km a najkratšou je REKRE, ktorá meria 15 km. Každý pretekár získa na prezentácii štartovací balíček s cyklistickou fľašou s logom We Love Cycling. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvujú cyklomaratón, budú zaradení do tomboly, v ktorej hlavnými cenami sú bicykle ŠKODA. Organizátori pre návštevníkov pripravili aj bohatý sprievodný program. Zábavu a jedinečnú atmosféru si vychutnajú všetci bez rozdielu veku. Deti sa vyskáču na skákacom hrade a budú prekonávať adrenalínovú trať s rôznymi nástrahami. Ďalej na nich čaká dopravné ihrisko, kreatívne dielne, maľovanie na tvár a množstvo balónov. O dobrú náladu sa postará moderátor Tomaggio a majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš, ktorý vo svojej trial šou predvedie vrcholné umenie..

CENY PRE VÍŤAZOV A TOMBOLA AJ PRE HOBBY BIKEROVVíťazi každej kategórie jednotlivých maratónov v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR získavajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v sérii, sú zaradení do tomboly, v ktorej môžu vyhrať jeden zo šiestich ŠKODA bajkov.

Vo finálnej tombole sa hrá o ďalších šesť ŠKODA bajkov. Podmienkou zaradenia do tejto tomboly je úspešné absolvovanie minimálne štyroch pretekov z celej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na výhru horských bicyklov ŠKODA v tombole má šancu každý hobby biker.

Do celkového bodovania sa každému účastníkovi započítavajú štyri najlepšie výsledky z absolvovaných pretekov z celej série. Výsledné bodovanie série určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk/sbot, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ktoré sa konajú od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Prvé tri ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.

KALENDÁR PODUJATÍ ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017
Kalendár série
29. 4. 2017 ŠKODA Svätojurský MTB maratón
3. 6. 2017 ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy
24. 6. 2017 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
29. 7. 2017 ŠKODA STUPAVA TROPHY
12. 8. 2017 ŠKODA Horal MTB maratón
2. 9 .2017 ŠKODA Slovenský raj

ŠKODA A CYKLISTIKASpojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska. V roku 2015 sa ŠKODA stala novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

K téme

Odpovede zo srdca – všetko, čo potrebujete vedieť o vysokom krvnom tlaku Škoda Bike Open Tour na budúci rok čaká už jedenásty ročník

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.