Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

SÉRIA DIVERGENCIA: EXPERIMENT

Séria Divergencia: Experiment pokračovaním úspešnej knižnej série spisovateľky Veronicy Roth, ktorú po prvýkrát predstavila vo svojom románe Divergencia. Obyvatelia Chicaga žijú už 200 rokov uzavretí vnútri mesta, ktoré zo všetkých strán obklopujú vysoké múry. Každý z nich je zaradený do jednej z piatich frakcií podľa jeho predpokladov a schopností. Sebavedomé Sepazaprenie, statočná Neohrozenosť, intelektuálna Informovanosť, pravdovravná Otvorenosť a pokojná Harmónia združujú všetkých okrem nezaradených ľudí označovaných ako Bezprizorní, ktorí majú vyhradení priestor mimo systému. Tris Priorová vyrastala v Sebazaprení, neskôr sa pridala k Neohrozeným, aby neskôr zistila, že je divergentná a má schopnosti rôznych frakcií. Zaľúbi sa do Tobiasa „Štyri“ Eatona“, ktorý je podobne ako ona divergentný a spolu odhalia tajné plány Kontinuity na ovládnutie mesta.

Dej Experimentu sa začína uprostred ruín mesta, kde sa má konať poprava stúpenca bývalej tyranky Evelyn. Štyri odmieta politiku železnej ruky svojej matky a preto sa pridáva k Tris, ktorá má v pláne prelomiť prelomiť ochranné zabezpečenie mesta a preniknúť do vonkajšieho sveta. Záverečný diel knižnej trilógie pokoril rekord vydavateľstva v počte objednávok ešte pred vyjdením knihy a hneď prvý deň sa predalo 455,000 kusov. Celkovo sa predalo viac ako 37 miliónov výtlačkov a Experiment sa celý mesiac udržal na vrchole najpredávanejších titulov v New York Times, na Apple iBooks a Amazone. Oddaní fanúšikovia si samozrejme nenechali ujsť ani prvé dve filmové adaptácie a tržby za vstupenky dosiahli v celosvetovom meradle 586 miliónov dolárov.

V snahe naplniť očakávania fanúšikovskej základne sa filmoví tvorcovia rozhodli rozdeliť poslednú knižku do dvoch filmov. “Ospravedlňujeme sa hercom, že ich postavy nemôžu robiť všetko, čo v knihe, ale nebolo možné natočiť 5-hodinový film. Rozdelením finále na dva filmy sa nám podarilo dosiahnuť uspokojivé riešenie pre všetkých obľúbených hrdinov,” hovorí producentka Lucy Fisher.

Plný nových postáv, krajín a tajomstiev, Experiment posúva hranice sveta, ktorý dokázal pritiahnuť pozornosť miliónov divákov. “Jedným z hlavných dôvodov, prečo tento príbeh rezonuje u mladých ľudí, je fakt, že ich zaujíma, čo im budúcnosť prinesie,” hovorí Theo James. “Či už vedome alebo nevedome, často premýšľajú o tom, v akom svete žijú. A práve to ich na Divergencii priťahuje. Hoci Experiment zostáva verný nosným ideám celej série, jeho hrdinovia vstupujú do nových svetov a odhaľujú šokujúce pravdy. Film posúva vzrušujúce dobrodružstvá do ešte vyššieho levelu.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Huawei ukázal rast ekosystému HMS a predstavil víziu do budúcna Avion pomáha ohrozeným druhom zvierat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.