Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Satirická správa o stave republiky

„Odporúčam náklad 5 538 036 kusov, aby sa nikto nevyhováral, že ju nemá,“ povedal pesničkár Janko Kulich. Novinka Dementi je voľné pokračovanie veľmi úspešnej prvotiny Idioti v politike. „Nie je však len o politike, je to o všetkých aspektoch nášho života,“ povedal Jozef Banáš, ktorý si zobral na paškál dianie v politike, aj v ekonomike, armáde, doprave, kultúre, športe, cirkvi či médiách. Využil mnohé epizódy a gagy, ktoré nazbieral počas ciest po Slovensku.

Jozef Banáš si myslí, že knihe by sa mali vyhýbať tí, čo nemajú zmysel pre recesiu a humor. Svojským štýlom a ostrým vtipom rozpitváva typické vlastnosti Slovákov, ich problémy, komplexy, každodenný život aj politické kauzy.
V knižke nechýbajú vtipné a neraz mimoriadne trefné fotografie.

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Dementi:

Ku knihe Dementi vznikol aj hudobný soundtrack, v ktorom môžete vidieť Jozefa Banáša ako tancuje v slovenskom kroji. Pesničku „Len aby sme v hanbe neostali“ nahrali chalani z folkovej skupiny Janko Kulich a Kolegium zo Žiaru nad Hronom. „S chlapcami vystupujeme dosť často po Slovensku. Jano bol jeden z prvých čitateľov Dementi. Mojej knihe odporučil náklad 5 a pol milióna, aby sa žiadny občan tejto krajiny nemohol vyhovárať, že ju nemá,“ usmieva sa Jozef Banáš.
Jozefovi Banášovi sa v tomto roku mimoriadne darí, vyšlo mu až päť kníh. V januári román Velestúr, v auguste v Egypte arabský preklad knihy Idioti v politike, teraz v októbri novinka Dementi a maďarská verzia románu Zóna nadšenia, ktorý vyjde v decembri aj v bulharčine.
V týchto dňoch už cestuje Jozef Banáš po Butáne a Himalájach, kde chce zbierať materiál do novej knižky s pracovným názvom Kód 7. V Butáne totiž žijú údajne najšťastnejší ľudia na svete a chce preto zistiť, ako to je možné a či je to naozaj pravda.
Viac o knihách Jozefa Banáša nájdete na www.jozefbanas.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Filmové úlovky z ázijských a nezávislých amerických vôd na Art Film Feste O cenu Febiofestu sa uchádzajú aj filmy o utečeneckej kríze

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.