Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102530_prirucka1 676x507.jpg
21. septembra 2023 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

S touto knihou budete mať slovenčinu v malíčku!

21.9.2023 – Oprášte si základné pojmy z pravopisu a gramatiky a spoznajte slovenčinu od jedinej hlásky až po rozsiahle súvetia. Ale čo je ešte dôležitejšie – vyhnite sa najčastejším chybám v slovenčine. Zíde sa vám to v škole, na pohovore do novej práce, pri rokovaní, ale pokojne aj v každodennom živote.
Práve vyšla užitočná a praktická Príručka slovenského jazyka pre každého.

Vypočujte si rozhovor s autorkou Miroslavou Ryškovou v knižnom podcaste:

https://kniznykompas.podbean.com/e/s-touto-knihou-budete-mat-slovencinu-v%C2%A0malicku/

Príručka je vhodná do domácností ako prvá pomoc pri pochopení slovenskej gramatiky, pravopisu a formálneho písania. Je vhodná pre rodičov, ktorí sa učia s deťmi, pre tínedžerov, pre manažérov, pre milovníkov slovenčiny. Aj pre tých, ktorí sa chcú pri učení zabaviť a pripomenúť si školské vedomosti na praktických príkladoch a nie prostredníctvom nič nehovoriacich učebnicových poučiek.

Publikácia predstavuje užitočný jazykový manuál pre pracovnú prax. Ponúka základné pravidlá pre spisovný jazykový prejav, aj pre správnu formálnu korešpondenciu, akou sú dnes e-maily či pracovné dokumenty. Vďaka prehľadnej grafike si dokážete osvojiť gramaticky správne tvary a v kapitolách s testami si môžete svoje novonadobudnuté vedomosti precvičiť.

Pozrite si video s autorkou:

„Nápad venovať sa jazykovej poradni a vyberať tie najväčšie perličky slovenčiny prišiel prirodzene, keďže som dlhé roky bola jazykovou poradkyňou pre svoje blízke okolie. Zaujali ma sociálne siete, aj preto vznikol instagramový profil @viete_po_slovensky, ktorý sa dnes venuje častým chybám v slovenčine a prehreškom proti jazykovej norme,“ približuje autorka Miroslava Ryšková.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Projekty spolupracovníkov dm premenili grantovú podporu vo výške 41 022 eur na výsledky obohacujúce lokálne komunity Zemetrasenie: Vďaka dobrej poistke si môžete obnoviť bývanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.