Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

S novým školským rokom stúpa záujem o tablety a smartfóny

BRATISLAVA 30. augusta – Letné prázdniny končia a žiaci a študenti sa pomaly vracajú do škôl. Nové technológie už v plnej miere prenikajú aj do slovenských škôl. Klasické písacie potreby pomaly nahrádzajú notebooky a tablety, mobilné telefóny už neslúžia iba na telefonovanie, ale tiež na zapisovanie úloh, termínov písomiek, či skúšok.

Na začiatok školy sa študenti pripravujú vo veľkom. Zvýšený záujem o školské, ale aj technologické pomôcky s príchodom nového školského roka oživil vody internetu. Podľa štatistík zo slovenského portálu na porovnanie cien Pricemania.sk sa záujmy krivky dopytu poriadne prestriedali. „ Zatiaľ čo počas skoro celého leta boli prezerané najmä klimatizácie, bazény a trampolíny, s príchodom jesene sa zvýšil dopyt po školských pomôckach – napr. školských taškách. V porovnaní s júnom ich prezeranosť vzrástla až o 251%,“ tvrdí Michal Král, CEO Pricemania.sk. „To isté sa dá povedať o modernejších školských pomôckach, teda notebookoch, tabletoch a smartfónoch. Denne si tieto sekcie prehliadne tisícka ľudí,“ dopĺňa Král. „Dopyt však nezostáva len pri prezeranosti, často sa mení aj na nákup. Je zrejmé, že peniaze z letných brigád mnoho študentov investuje do technológie.“

Jeho slová potvrdzuje aj Tomáš Prutzer, obchodný riaditeľ najširšieho slovenského e-shopu, InterStore.sk. „Návrat školského roka cítiť aj v štatistikách predajov notebookov. V auguste sme zaznamenali 25-percentný medzimesačný rast predaja notebookov, zákazníci sa orientujú predovšetkým na laptopy s 15-palcovou uhlopriečkou.“ Podľa Prutzera je zvýšený záujem tiež o tablety . Kým drahšie modely (iPad, Samsung Galaxy) sú stabilné, hitom je jednoznačne séria ASUS Transformer a jej variácie (rôzne uhlopriečky, pripojiteľná klávesnica, smartphone), kde sú predaje vyššie aj o 20 %.

Tieto trendy sú najviac viditeľné u vysokoškolákov, ktorí sú ekonomicky najsilnejší a zžití s novou technológiou.„Využívanie moderných technológií je automatickou súčasťou života súčasných vysokoškolákov. Na VŠ študuje generácia, ktorá s PC vyrástla a preto ich berie ako neoddeliteľnú zložku života. Tak ako pre staršiu generáciu bol charakteristický papierový kalendár s perom, život mladých je dnes zaznamenaný v mobile – všetky kontakty, termíny stretnutí, poznámky, fotky a samozrejme nepretržité spojenie so svetom cez internet. Niektorí si do mobilu robia aj poznámky na prednáškach, takže do školy prídu iba s mobilom vo vrecku. Klasické poznámkové bloky nahradili notebooky s najmodernejšími aplikáciami na sťahovanie fotografií, hudby, filmov a ich úpravu. Pri prednáškach ich má pred sebou 75% študentov. Už čoskoro nahradia e-knihy tie klasické, papierové,“ hovorí Zora Hudíková z Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy.

Dnes je už bežnou praxou, že si študenti na smart phone nahrávajú prednášky, či výklad učiteľa, tabletov či telefónom fotia slidy prezentované počas vyučovacích hodín. Do notebooku si zapisujú poznámky, samozrejmosťou sú vypracované prezentácie a pri umeleckých smeroch napríklad aj dizajn vytvorený práve na laptope.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym Vilabyty – najvýhodnejší developerský projekt, ktorý aktuálne nemá konkurenciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.