Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS:Slovenský rozhlas oslavuje 90 rokov, spúšťa Rádio Pyramída

BRATISLAVA 1. februára – Pri príležitosti tohto významného výročia počínajúc dnešným dňom nahradí programovú službu Rádio Klasika vysielanie Rádia Pyramída. Redaktori Rádia Pyramída budú vyberať z archívu tie najdôležitejšie nahrávky, ktoré zostavia do piatich dvojhodinových celkov. Publicistické príspevky a najlepšie rozhlasové literárne a dramatické relácie bude vyberať Marián Grebáč, klasickú hudbu bude mať na starosti Melánia Puškášová, Tamara Chlebová sa bude venovať rozhlasovému humoru a hudobný blok v Rádiu Pyramída pripraví Marián Minárik. V publicistickom bloku poslucháči napríklad nájdu najdôležitejšie publicistické relácie, ktoré formovali rozhlasové vysielanie počas desaťročí vývoja rozhlasu (napr. Na modrej vlne, Pozor Zákruta!, Rádiomaják, Vec verejná, Rádiovíkend a ďalšie). Do vysielania Rádia Pyramída budú zaradené aj exkluzívne koncerty klasickej hudby v podaní svetových orchestrov a sólistov z archívu Európskej vysielacej únie. Za dramaturgiu vysielania bude zodpovedať Ľuboš Machaj, hlasom, ktorý bude poslucháčov celým programom sprevádzať, bude Ľuboš Černák.

„V roku, v ktorom si pripomíname rozhlasovú ´deväťdesiatku´, chceme poslucháčov zoznámiť s najvýznamnejšími nahrávkami, ktoré rozhlasový archív uchováva. Preto sme sa rozhodli obohatiť skladbu programových služieb Slovenského rozhlasu o špeciálne vysielanie internetového Rádia Pyramída, ktoré bude počas celého roka poslucháčom ponúkať to najlepšie, čo v priebehu uplynulých desaťročí rozhlasoví profesionáli vytvorili. Rádio Pyramída bude šírené digitálne, poslucháči vysielanie novej programovej služby nájdu vo svojich počítačoch, mobiloch a tabletoch, ale aj v rámci satelitného vysielania,“ hovorí riaditeľ rozhlasových programových služieb RTVS Vincent Štofaník.

Maratón, Humorikon, Apropos, Pod pyramídou ako aj ostatné nedeľné zábavníky, nahrávky z rozhlasových Silvestrov, to všetko patrí ku skvostom rozhlasového archívu. Osobnosti ako Stanislav Štepka, Milan Markovič, Milan Lasica a Július Satinský či Jaroslav Filip patria k tým, s ktorými sa poslucháči v humoristickej časti vysielania Rádia Pyramída budú stretávať najčastejšie. V rozhlasovom archíve sa objavila aj neobyčajná nahrávka z roku 1938. Je na nej zachovaný približne 20 minútový záznam komédie Ferka Urbánka Ratkovský poštár. Je unikátna najmä pre svoju obrovskú historickú hodnotu – zaznamenáva totiž dobu, keď sa rozhlasové hry vysielali naživo.

Rádio Pyramída už od dnešného dňa nájdete na stránke http://pyramida.rtvs.sk
Dostupné je aj v mobilnej aplikácii iRádio RTVS (pre zariadenia s Android a iOS) http://aplikacie.rtvs.sk/
Viac informácií aj na webe www.rtvs.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

RTVS predstavila jesenné vysielanie: Celebrity sa stretli na farebnom večierku Mobile ID víťazom Ceny Rádia Slovensko na kongrese ITAPA 2020

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.