Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Ženské finále si pozrelo takmer pol milióna divákov

BRATISLAVA 27. januára – Historický úspech Dominiky Cibulkovej v podobe jej postupu do finále Australian Open si v sobotu pozrelo 496-tisíc divákov a Dvojka sa tak s trhovým podielom 45,7 % stala jednoznačnou trhovou jednotkou. Ženské finále prilákalo k obrazovkám nadpriemerný počet divákov, dokonca aj tých, ktorí počas sobotného rána televíziu nezvyknú sledovať. V pásme vysielania zápasu (9:30 – 11:40) narástla sledovanosť v rámci celého televízneho trhu voči svojmu sezónnemu priemeru zo 667-tisíc na viac ako jeden milión divákov, čo predstavuje 61-percentný nárast.
Semifinálový duel slovenskej tenistky si v stredu napriek skorej rannej hodine pozrelo 48-tisíc divákov (podiel na trhu 19,8 %; v popoludňajšej repríze ho videlo ďalších 39-tisíc divákov).
„Nechcem sa vracať do histórie a k rozhodnutiam bývalého manažmentu RTVS, ale nesmie sa zopakovať situácia s olympijským hokejovým turnajom v Soči. Preto sa teším, že naše rozhodnutie zabojovať o získanie práv na vysielanie týchto zápasov nebolo len vyjadrením našej dôvery v Dominikin úspech, ale aj reflektovaním želaní našich divákov a slovenských športových fanúšikov. Dominike k jej úspechu a skvelej reprezentácii našej krajiny úprimne blahoželám,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.
Divákov i poslucháčov RTVS v tomto roku čaká naozaj bohatá športová nádielka a verejnoprávne médium nebude chýbať pri žiadnom dôležitom vystúpení slovenských športovcov. Už o pár dní sa môžu tešiť na najkomplexnejšiu ponuku priamych prenosov zo ZOH 2014 v Soči na Dvojke (7.2. – 23.2.), v éteri Rádia Slovensko RTVS prinesie priame prenosy našej hokejovej reprezentácie. Taktiež sú pripravené priame prenosy z Majstrovstiev sveta juniorov v zjazdovom lyžovaní v Jasnej (26. 2. – 6.3.), RTVS nebude chýbať ani pri Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bielorusku (9. – 25. 5.) či 101. ročníku najslávnejšej cyklistickej súťaže Tour de France (5. – 26. 7.).

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.