Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Zelená vlna na sociálnej sieti Twitter

BRATISLAVA 1. októbra – Rozhlas a televízia Slovenska spustila experimentálnu prevádzku dopravného spravodajstva Zelená vlna na sociálnej sieti Twitter pod účtom @zelenavlna. Pilotnú prevádzku pripravilo Rádio_FM, ktoré má na Twitteri deväť tisíc poslucháčov.
Rozhlasové dopravné spravodajstvo dokáže byť ešte rýchlejšie cez sieť Twitter. „Závažné dopravné udalosti zo slovenských ciest (nehody, kolóny, uzávierky ciest, prekážky na ceste, problémy so zjazdnosťou a pod.) sa okamžite dostávajú k „followerom“ bez čakania a vodiči nemusia čakať, kým sa informácie objavia v rozhlasovej Zelenej vlne. Ocenia to poslucháči so smartfónmi a akoukoľvek twitter aplikáciou. Stačí sa pred jazdou pozrieť, čo sa na ceste deje,“ hovorí šéfdramaturg Rádia_FM Dušan Vančo.
Rádio_FM je v rámci RTVS dlhodobo lídrom v komunikácii na sociálnych sieťach, aj preto je pilotná prevádzka pod jeho gesciou. Vlastné dopravné spravodajstvo pod tradičnou značkou Zelená vlna odštartoval Slovenský rozhlas v septembri 2009. Informácie zo slovenských ciest pochádzajú predovšetkým z overených oficiálnych zdrojov (Policajný zbor SR, Národná diaľničná spoločnosť, Slovenská správa ciest, Autoklub Slovakia assistance, ČESMAD Slovakia, mestské dopravné podniky, atď.), ako aj od dobrovoľných dopravných spravodajcov Zelených anjelov, ktorí telefonujú svoje poznatky z ciest nepretržite 24 hodín denne na bezplatné telefónne číslo 0800 900 800. Dopravné správy Zelenej vlny vysielajú štyri programové služby RTVS: Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio_FM a Rádio Patria, čo je podľa posledného prieskumu spolu viac ako milión dvesto tisíc poslucháčov denne.

Zdroj: MEDIAN SK (MML SR RÁDIÁ, MEDIAN SK, 2012, 12/6-8

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.