Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Zaži hudbu naživo

BRATISLAVA 26. februára – RTVS dnes spúšťa oficiálnu kampaň k tohtoročnému udeľovaniu cien Radio_Head Awards 2014. Kampaň v sebe zahŕňa promo festivalu, ktorý bude prebiehať v budove Slovenského rozhlasu, ale aj slávnostného ceremoniálu udeľovania ocenení za slovenskú hudobnú produkciu. Súčasťou kampane je tak ako vlani aj inštalácia sochy v nadživotnej veľkosti na bratislavskom Hlavnom námestí. Imidžový spot vznikol v kapacitách Sekcie marketingu a komunikácie RTVS, s headlinom: Zaži hudbu naživo.
Link na spot: http://youtu.be/ljjChW59CBI
RADIO_HEAD AWARDS FESTIVAL začína 13. marca v budove Slovenského rozhlasu a vstup pre priaznivcov kvalitnej hudby je voľný. Najväčšími lákadlami festivalu sú tento rok Symfonický orchester Slovenského rozhlasu so speváckym zborom Lúčnica, ktorí zahrajú pod taktovkou dirigenta Antona Popoviča, filmovú hudbu slovenských autorov Ľ. Čekovskej, V. Godára a S. Stračinu (filmy Rukojemník, Pacho, Hybský zbojník, Záhrada, Alžbetin dvor a iné.) A Martin Burlas odpremiéruje dielo Spam Symphony. Mimoriadny koncert preberie EBU. Program festivalu pokračuje v sobotu 14. marca, kde svoje hlasy predstaví Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu s Ansámblom Symfonického orchestra Slovenského
rozhlasu pod taktovkou dirigenta Adriána Kokoša v premiérovej rozhlasovej opere Marka Piačeka, Stručné dejiny vesmíru.
Okrem nich zahrajú a zaspievajú: Bratislava Hot Serenaders, Miki Škuta, Szidi Tobias, TALENTTRANSPORT, Andrej Urminský a mnohí ďalší. Festivalové koncerty z Veľkého a Malého koncertného štúdia odvysiela v priamom prenose aj Rádio Devín.
Hudobný víkend vyvrcholí 15. marca udeľovaním hudobných cien Radio_Head Awards 2014 v Starej tržnici v Bratislave. Fanúšikovia domácej hudby od 19. januára vyberali svojich favoritov v kategóriách Album roka, Objav roka, Debut roka a Singel roka. V druhom kole hlasovania už mohli poslucháči vyberať aj v šiestich žánrových kategóriách – Hip Hop/Rap/RnB, Elektronická hudba, World Music, Hard and Heavy, ale aj kategóriách Jazzová a Klasická hudba, ktoré už druhý rok zastrešilo Rádio Devín. Ceremoniálom, ktorý prebehne v Starej tržnici v Bratislave bude už tradične sprevádzať Martin Staňo, moderátor Rána na eFeMku a dianie v zákulisí budú mapovať Tomáš Hudák a Juraj „Šoko“ Tabaček z Od veci_FM. Vystúpia Korben
Dallas, Fallgrapp, Korben Dallas či dvojica Tono S. a Beyuz. Počas večera spoznáme aj držiteľov cien Album roka/Cena kritikov či Ceny za prínos do hudby. Vstupenky na ceremoniál Radio_Head Awards sú už dostupné v sieti predajní Ticketportal, živý prenos zo slávnostného večera prinesieme online na www.rtvs.sk.
Minulý rok si ceny Radio_Head Awards, ktoré podľa návrhu výtvarníčky a šperkárky Bety K. Majerníkovej vyrobila sochárka Mira Podmanická, odniesli Korben Dallas, Jana Kirschner, Modré hory či Walter Schnitzelsson. Už v najbližších dňoch sa fanúšikovia môžu tešiť na súťaž, v ktorej majú možnosť vyhrať vstupenky RADIO_HEAD AWARDS 2014. Súťaž bude prebiehať na sociálnych sieťach RTVS.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.