Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Začalo sa skúšobné vysielanie ultra HD cez Astru 3B

BRATISLAVA 16. decembra –

Spoločnosť SES Astra sa nedávno stala členom Fóra Ultra HDTV.

SES S.A. (registrovaná na luxemburskej a parížskej burze NYSE Euronext Paríž ako SESG), Česká televízia (ČT), RTVS a České Radiokomunikace oznámili, že spúšťajú skúšobné vysielanie Ultra HD cez satelit spoločnosti SES ASTRA 3B.

Verejnoprávny televízny vysielateľ v Českej republike Česká televize (ČT) a slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS v spolupráci s popredným českým poskytovateľom digitálnej infraštruktúry České Radiokomunikace zavádzajú prvé vysielanie ultra HD cez satelit ASTRA 3B na orbitálnej pozícii 23,5° východne.

ČT, RTVS, České Radiokomunikace a ďalšie významné spoločnosti vysielacieho priemyslu v Českej republike a na Slovensku sú súčasťou Fóra Ultra HDTV. Toto fórum bolo založené v októbri 2013 a jeho hlavným zameraním je sledovanie výroby a distribúcie obsahu Ultra HD v Českej republike a na Slovensku. SES Astra sa nedávno stala členom Fóra Ultra HDTV.

„Spoločnosť SES zaujímala popredné miesto medzi poskytovateľmi nových vysielacích technológií od príchodu digitálneho DTH v Európe v r. 1996 a HDTV v r. 2005. Sme zameraní na spoluprácu s našimi priemyselnými partnermi v oblasti rozvoja ekosystému Ultra HD a s potešením môžeme konštatovať, že verejno-právni vysielatelia na Slovensku a v Českej republike sa rozhodli vysielať neuveriteľne komplexný obrazový zážitok cez satelit,“ povedal Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a oblastný riaditeľ pre strednú a východnú Európu spoločnosti SES Astra. “

„Česká televízia je presvedčená, že prijatie Ultra HD prebehne rýchlejšie než HD a má výsostný záujem na tom, aby sa v Českej republike objavil čo najskôr. Vítame možnosť spolupráce so spoločnosťou SES pri realizácii skúšobného vysielania Ultra HD a tešíme sa na spoluprácu so SES ako s novým členom Fóra Ultra HD TV,“ povedal Ivo Ferkl, technický riaditeľ Českej televízie.

„RTVS produkuje a vysiela všetky svoje programy v HD už nejakú dobu, a preto víta túto možnosť naďalej určovať trendy vo vysielaní Ultra HD a zostať lídrom v oblasti technickej inovácie. Prvým krokom bude, že spolu s našimi partnermi budeme ponúkať náš obsah Ultra HD na satelite ASTRA,“ povedal Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

„Pre spoločnosť České Radiokomunikace je potešením spolupracovať so strategickými priemyselnými partnermi – českými a slovenskými verejnoprávnymi vysielateľmi a so spoločnosťou SES – pri rozvoji ekosystému Ultra HD. Atraktívnou súčasťou jej pôsobenia bude spoludefinovanie televízie budúcnosti,“ hovorí Martin Gebauer, výkonný riaditeľ spoločnosti České Radiokomunikace.

Ultra HD predstavuje najvyššiu súčasnú možnú vysielaciu kvalitu, ponúka štvornásobné riešenie existujúcej HDTV. Znamená to omnoho viac dramatickej akcie pre športové udalosti a niekoľkonásobne lepší zážitok z prvotriednych hraných a dokumentárnych filmov. SES predviedla prvú prezentáciu vysielania Ultra HD v r. 2012 na IBC. V apríli r. 2013 predviedla technológiu Ultra HD aplikovateľnú pre komerčný sektor, pričom použila štandard videoformátu HEVC.

Demo kanál Ultra HD – parametre na príjem kanálu FTA:
Astra 3B @23.5 East/ východne

Transponder 3.204
11,778.050 MHz
Vertical polarization / vertikálna polarizácia
27.5 Mbit/s
QPSK
FEC 9/10
Service ID / Servisné identifikačné číslo: 5390
Service Name: / Servisný názov: Test UHD Forum
Ďalšie informácie Vám poskytne:
Grayling Slovakia
PRAM

Sledujte nás na:
Twitter: https://twitter.com/SES_Satellites
LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/ses
Facebook: https://www.facebook.com/SES.YourSatelliteCompany
YouTube: http://www.youtube.com/SESVideoChannel
Blog: http://www.ses.com/blog
Obrázky SES sú k dispozícii na: http://www.ses.com/4245221/library

Spoločnosť SES
SES je svetovým lídrom medzi satelitnými prevádzkovateľmi. Jeho flotilu tvorí viac než 50 geostacionárnych satelitov. SES zabezpečuje satelitnú komunikáciu pre vysielateľov, poskytovateľov obsahových a internetových služieb, pre prevádzkovateľov mobilných a stálych sietí a obchodné i vládne organizácie po celom svete.

SES sa sústreďuje na dlhodobé obchodné vzťahy, vysokokvalitné služby a dokonalé vysielanie. SES má v svojich radoch kultúrne diverzifikované medzinárodné tímy pôsobiace po celom svete, ktoré sa v úzkej spolupráci so zákazníkmi plne prispôsobujú ich špeciálnym požiadavkám na šírku pásma a služby.

SES (vedená na luxemburskej burze a NYSE Euronext Paris ako SESG) je akcionárom kanadskej Ciel a mexickej QuetzSat, a popri tom má strategickú pozíciu v spoločnosti O3b Networks zameranej na zavedenie satelitnej infraštruktúry. Ďalšie informácie sú uvedené na: www.ses.com.

Česká televízia
Ako jediný verejnoprávny vysielateľ funguje Česká televízia od r. 1992, kedy jej zriadenie bolo ustanovené príslušným zákonom. V súčasnosti vysiela na šiestich kanáloch s celoplošným pokrytím a denne ju sleduje 30% televíznych divákov. S počtom hodín vlastných programov odvysielaných ročne je Česká televízia popredným producentom pôvodnej televíznej tvorby v Európe.

Rozhlas a Televízia Slovenska
Rozhlas a Televízia Slovenska známa pod skratkou RTVS je verejnoprávna vysielacia inštitúcia na Slovensku so sídlom v Bratislave. Jej generálnym riaditeľom je Václav Mika. Organizácia bola zriadená v r. 2011 po zlúčení Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu. RTVS je financovaná primárne prostredníctvu výberu mesačných koncesionárskych poplatkov, ktoré uhrádzajú odberatelia zaregistrovaní u jednotlivých dodávateľov elektriny – fyzické osoby a firmy. RTVS je aktívnym členom Európskej vysielacej únie. 50 % vysielacieho času tvorí vlastná televízna produkcia a 80 % vlastná rozhlasová produkcia. Na mediálnom trhu preto nemá vo vlastnej vysielacej tvorbe konkurenciu.

České Radiokomunikace
České Radiokomunikace a.s. (CRa) je lídrom v trhovom segmente poskytovania digitálnej infraštruktúry. Popri vysielacích službách sa angažuje aj v podpore prepojenia televízie, rozhlasu a internetu vo svete. CRa si prevádzkuje svoje vlastné dátové strediská a svojim zákazníkom poskytuje kvalitný výpočtový výkon. Spoločnosť disponuje aj vlastnou optickou opornou sieťou. Vďaka silnej vysielacej infraštruktúre môže svojim zákazníkom ponúkať skvelé bezdrôtové riešenia, ako aj pripojenie blízkych lokalít cez vysokorýchlostné optické vlákna.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.