Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS vyhlasuje 31. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad

BRATISLAVA 14. mája – Jedinečná súťaž zameraná na prezentáciu a propagáciu pôvodnej slovenskej populárnej hudby vznikla v roku 1980 na pôde Československého rozhlasu v Košiciach. Každoročne oslovuje priemerne 200 autorských tímov, ktoré sa prihlasujú so svojimi novými a po slovensky spievanými súťažnými piesňami. Okrem finančných cien a výroby videoklipu k víťaznej piesni je pre súťažiacich veľmi silnou motiváciou na prihlásenie zaradenie finálových piesní do rotácie rádií RTVS.
„Pôvodná slovenská populárna hudba je integrálnou súčasťou našej kultúrnej identity, preto som veľmi rád, že RTVS organizovaním tejto súťaže výrazne prispieva k rozvoju slovenskej hudobnej scény. Všetci v prípravnom tíme sa tešíme na nové pesničky a veríme, že aj 31. ročník súťaže osloví čo najširšie autorsko-interpretačné hudobné zázemie,“ povedal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.
Autori a interpreti, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, môžu zaslať svoje vlastné, v slovenčine naspievané a doposiaľ mediálne nezverejnené skladby na adresu RTVS, Rastislavova 13, 043 07 Košice pod heslom KZP. Výberová komisia na základe kritérií súťaže vyberie dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vyberie šesť piesní, ktoré priamo postúpia do finále súťaže. Do druhej skupiny vyberie najviac dvadsať piesní, ktoré budú prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko v dvoch semifinálových kolách súťažiť o postup do finále súťaže. Uzávierka súťaže je 31. júla 2015.

Ďalšie informácie získajú záujemcovia na stránke www.rtvs.sk.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.