Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Vnímanie objektivity spravodajstva RTVS rastie

BRATISLAVA 7. októbra – Televízne spravodajstvo RTVS zaznamenalo v očiach divákov výrazný posun v objektívnosti. V období od 24.6. 2013 do 15.9. 2013 až 18,7% respondentov na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ odpovedalo, že je to práve verejnoprávna RTVS. Oproti rovnakému obdobiu v roku 2012 to znamená nárast až o 7%. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 12,8% respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť.
Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS: „Sme radi, že sa nám darí spravodajstvo RTVS postupne posúvať a aj diváci vnímajú skutočnosť, že sa snažíme prinášať kvalitný a profesionálne spracovaný obsah.“
Terénny zber dát prebiehal v termíne od 24.6.2013 do 15.9.2013 náhodným kvótnym výberom v kombinácii s náhodnou prechádzkou. Na prieskume verejnej mienky zameranom na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo 2 118 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.
Anketár mohol zaznačiť iba jednu odpoveď – teda jednu televíziu, ktorú respondent označil ako televíziu s najobjektívnejším spravodajstvom.

Zdroj dát: MEDIAN SK

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.