Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Víkend s rozhlasovými programovými službami RTVS

BRATISLAVA 25. mája –

Vec verejná na Rádiu Slovensko
V relácii Vec verejná bude hosťom muž, ktorý sa v politike pohybuje už vyše desať rokov, no napriek tomu sa cíti byť viac manažérom ako politikom. Najmladší minister kabinetu Roberta Fica, minister životného prostredia Peter Žiga, bude hovoriť v relácii Michala Tvarožka v nedeľu o 12:16 na Rádiu Slovensko.

Štúdio svet na Rádiu Slovensko
V Štúdiu svet sa zo severu Európy presunieme na Ďaleký východ, kde vám Robert Mikoláš predstaví Čankajškovu rezidenciu, južnou trasou s Ľubicou Hargašovou odcestujeme na Blízky východ a navštívime arabský Dubaj, Martin Dorazín vás zavedie do protiatómového bunkra v centrálnej Bosne, ktorý dal svojho času vybudovať prezident Tito a Gregor Martin Papucsek vám opäť niečo netradičné porozpráva o našich južných susedoch. To sú témy relácie Štúdio svet s Tiborom Macákom v sobotu krátko po desiatej hodine na Rádiu Slovensko.

Straty a nálezy na Rádiu Regina
Možno si spomínate, ako nás v škôlke učili o čarovných slovíčkach. Okrem „ďakujem“ a „prosím“ k nim patrilo aj „prepáč“. Pre niekoho zostane doživotne zakliate a nedokáže ho používať, iný naň zabudne, lebo ho považuje za nepodstatné a ďalší ho používa síce bežne, ale bez toho, aby si uvedomil, akú má váhu a moc, ako dokáže v pravej chvíli utrieť slzy, zmäkčiť srdcia aj odomykať brány domov. Malo by nasledovať vždy po zlom slove, skutku, ktorým druhého raníme. Ale nie je to bežná prax. Dokonca nie je výnimočné ani to, že sa ho od človeka, ktorý nás ranil či urazil, nedočkáme. V dnešných Stratách a nálezoch o 22:00 sa mu aj s vašou pomocou bude snažiť hľadať miesto, ktoré si v našom živote zaslúži, Hana Michalčíková.

Organové koncerty pod Pyramídou: Imrich Szabó
Milovníci organovej hudby určite spozornejú pri pozvánke na posledný koncert 15. ročníka cyklu Organových koncertov pod pyramídou. Vyvrcholením organovej slávnosti bude recitál známeho slovenského umelca Imricha Szabóa, ktorý predvedie známe i nepoznané diela autorov organovej literatúry. Zaznie hudba Franza Schmidta, Franza Liszta, Istvána Kolossa, Petra Ebena a Charlesa Marie Widora. Koncert sa uskutoční 27. mája o 10:30 vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo na Mýtnej ulici v Bratislave. V priamom prenose si ho môžu vychutnať i poslucháči Rádia Devín.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.