Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Správy RTVS majú dvojnásobok divákov ako v roku 2012

BRATISLAVA 18. februára – Za 4 roky sa RTVS podarilo získať dvojnásobnú sledovanosť svojho hlavného spravodajského formátu. Prirodzene primerane stúpa záujem o všetky spravodajské relácie. Sledovanosť Správ RTVS o 19:00 potvrdzuje záujem divákov o kvalitné a objektívne spravodajstvo. Po rokoch sa stalo rešpektovaným a mienkotvorným zdrojom informácií. Priemer sledovanosti hlavnej spravodajskej relácie v roku 2012 bol 148 tisíc divákov. V 3. – 6. týždni roka 2016 je priemer 308 tisíc divákov v cieľovej skupine 12+. Spravodajstvo RTVS tak sleduje viac ako dvojnásobok divákov ako v roku 2012. V priemerných číslach od roku 2012 share Správ RTVS o 19:00 narástol o viac ako 75 percent a prekračuje hodnotu 15 percent.
Riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS Lukáš Diko k priaznivému vývoju sledovanosti vlajkovej lode verejnoprávneho spravodajstva: „Sme radi a vážime si, že spravodajstvo RTVS diváci vyhľadávajú stále viac a objektívne a kvalitne spracované informácie hľadajú na našich obrazovkách aj v čase veľkých udalostí, ako sú napríklad nadchádzajúce parlamentné voľby. Správy RTVS sa po troch rokoch usilovnej práce celého spravodajského tímu RTVS začínajú blížiť k predstave verejnoprávneho spravodajstva a teší nás, že táto koncepcia našla odozvu aj u divákov.“
Okrem spravodajských relácií na Jednotke, Dvojke, Rádiu Slovensko, Rádiu Regina, Rádiu FM a ďalších programových službách RTVS aktívne komunikuje na sociálnej sieti a stále rozširuje sieť zahraničných korešpondentov. Ambíciou je, aby spravodajstvo RTVS sledovali diváci všetkých cieľových skupín bez rozdielu, aj preto onedlho plánujeme spustenie nového komunikačného kanála v online prostredí mobilných zariadení.

Informačný spot Správy RTVS:
https://youtu.be/q2-lgEfN-tg

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.