Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rekordná sledovanosť správ RTVS

BRATISLAVA 22. februára – Najlepší týždenný priemerný výkon od roku 2009, teda za ostatných takmer sedem rokov, dosiahli hlavné Správy RTVS (v r. 2012 boli presunuté z 19:30 na 19:00). V siedmom týždni Správy RTVS od pondelka do nedele sledovalo priemerne až 320-tisíc divákov (16,1 %). Sledovanosť kontinuálne rastie, v tomto roku je priemerný počet divákov voči jari 2012 takmer dvojnásobný. Sobotňajšie vydanie Správ RTVS dosiahlo podiel na trhu 17,8 %.
Jednotka bola počas víkendu najsledovanejšou televíziou v čase vysielania nedeľnej premiéry siedmej časti seriálu Kolonáda II, ktorú si pozrelo rekordných 441-tisíc divákov (podiel na trhu 19,1 %). Trhovou jednotkou bola Jednotka aj v čase vysielania piatkovej reprízy šou Milujem Slovensko (481-tisíc divákov/23,6 %). Obľúbená zábavno-súťažná šou RTVS bola v piatok najsledovanejšou aj v cieľovej skupine divákov od 12 do 54 rokov (270-tisíc/24,9 %).
Sobotňajšiu premiéru obľúbeného magazínu rád a inšpirácií na voľný čas Postav dom, zasaď strom si nenechalo ujsť až 272-tisíc divákov (17,5 %; v čase vysielania Jednotka trhovou jednotkou), sledovanosť kontinuálne stúpa aj relácii Nečakané stretnutia s Katkou Brychtovou – v sobotu v čase svojho vysielania bola jednotkou na trhu, sledovalo ju až 317-tisíc divákov (14,7 %). Jednotka bola jednotkou na trhu aj v nedeľu počas vysielania O 5 minút 12 (363-tisíc/25,2 %) a diskusná relácia dosiahla najvyššiu sledovanosť od marca 2014.
Darilo sa aj talkšou Neskoro večer, ktorá uplynulú sobotu dosiahla druhý najvyšší výkon od svojho štartu (267-tisíc divákov/15,3 %). Najvyššie priemerné hodnoty sledovanosti v aktuálnej sezóne dosiahli relácie 5 proti 5 (305-tisíc divákov/17,6 %) a Duel (276-tisíc divákov/18,2 %)

Poznámka: Všetky dáta sledovanosti sú platné pre cieľovú skupinu 12+ (ak nie je uvedené inak).

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

kp;nr

K téme

Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.