Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rádio Devín oslávi Noc hudby

BRATISLAVA 11. júna – Noc 15. júna 2012 bude patriť na celom Slovensku hudbe! Noc hudby je novou, otvorenou iniciatívou Hudobného centra, ku ktorej sa môžu pripojiť usporiadatelia hudobných podujatí akéhokoľvek žánru. Hudobné centrum sa inšpirovalo podobným podujatím, francúzskym Fęte de la Musique, ktoré oslávi 21. júna svoje 30. výročie. Noc hudby sa tým zaradí k obdobným podujatiam venovaným divadlu, literatúre, múzeám či galériám. Rozhlas a televízia Slovenska sa tak prostredníctvom Rádia Devín pripojí k desiatkam podujatí, ktoré začiatkom leta rozozvučia celú krajinu.
„Noc hudby na Rádiu Devín je v podstate profilom ťažiskových hudobných žánrov tejto umeleckej programovej služby. Bude sa múdro a zainteresovane o hudbe hovoriť, naživo v štúdiu tvoriť, znieť bude exkluzívny záznam koncertu slovenského operného speváka svetového kalibru, džezoví fajnšmekri pookrejú v poslucháčsky obľúbenom Džezovom klube Rádia Devín a napokon od polnoci do svitania spoznáte hudobnú ponuku Európskej vysielacej únie,“ povedala o projekte dramaturgička Rádia Devín Zuzana Adamkovičová.

Program hudobnej noci z 15. na 16. júna:

19.05 hod. – 21.00 hod.: Večer na tému
Violončelista Jozef Lupták, huslista Milan Paľa a akordeonista Boris Lenko budú spolu debatovať, hrať, improvizovať a tvoriť hudbu pre Noc hudby.

21.00 hod. – 22.30 hod.: Veľké slovenské hlasy
Záznam koncertu slovenského operného speváka Pavla Bršlíka a izraelského klaviristu Amira Katza, ktorý sa uskutočnil 5. júna 2012 v Malej sále Slovenskej filharmónie v Bratislave.

22.30 hod. – 23.58 hod.: Džezový klub Rádia Devín
Rozhovor Jozefa Brisudu so slovenským džezovým klaviristom Pavlom Bodnárom. Súčasťou Džezového klubu bude aj záznam z koncertu kubánskeho klaviristu Harolda Lópeza a jeho formácie Nussa Trio z Bratislavských jazzových dní 2011.

00.00 hod. – 06.00 hod.: Euroclassic Nocturno
Od polnoci do skorých ranných hodín si poslucháči môžu užiť prúd klasickej hudby všetkých štýlov, žánrov a období v interpretácii hudobníkov z celého sveta. Vysielanie je koncipované v kooperácii BBC Radio 3 a Európskej vysielacej únie (EBU).

Rádio Devín je bezpečným prístavom pre náročného poslucháča milujúceho kultúru a umenie. Denne dáva priestor umeleckým, literárno-dramatickým i umenovedným rozhlasovým útvarom, avšak gro jeho vysielania tvorí hudba nekomerčného a alternatívneho typu.

Viac informácií o podujatiach Noci hudby nájdete na stránkach Hudobného centra: www.hc.sk/nochudby.

Autor fotografie Pavla Bršlíka: Stanislava Hricová

Pre bližšie informácie kontaktujte:
Matúš Benža, PR manažér
mobil: 0919/24 5591, tel.: 02/3250 5591
e-mail: Matus.Benza@rozhlas.sk

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.