Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. marca 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Prvú povolebnú diskusiu sprostredkovala viac ako miliónu ľudí

BRATISLAVA 7. marca – Prvú povolebnú diskusiu nových parlamentných strán sprostredkovala RTVS viac ako miliónu ľudí. Mimoriadne vydanie relácie O 5 minút 12 s moderátormi Martinom Strižincom a Braňom Dobšinským si v nedeľu 6. marca na Jednotke zaplo 872-tisíc divákov pri ratingu 18,6% a share 52,3% (cieľová skupina 12+). Ďalšie stovky tisíc ľudí ju mohli počúvať na vlnách Rádia Slovensko (priemerná počúvanosť Rádia Slovensko v čase medzi 12:00 a 13:15 podľa národného prieskumu MML-TGI za rok 2015).
Veľký záujem divákov zaznamenalo celé nedeľné povolebné vysielanie RTVS s moderátormi Zuzanou Hanzelovou, Martinom Strižincom a Ľubomírom Bajaníkom. Mimoriadne 6-hodinové vysielanie s najnovšími informáciami, diskusiami, analýzami ako aj predpoveďami možného vývoja na Jednotke sledovalo v priemere 452-tisíc divákov (rating 9,6,% share 33% v cieľovej skupine 12+). Historický rekord v nedeľu zaznamenali aj Správy RTVS o 19:00. Podrobné povolebné spravodajstvo s Ľubomírom Bajaníkom dosiahlo share 20% a zaplo si ho 456-tisíc divákov (rating 9,7%, cieľová skupina 12+).
Vysokú sledovanosť dosiahla aj takmer šesťhodinová volebná noc s RTVS, ktorú sledovalo v priemere 19,5% ľudí pri obrazovkách (227-tisíc divákov, rating 4,9% v cieľovej skupine 12+). „Divácka aj poslucháčska priazeň je ocenením kvalitného a nestranného obsahu, ktorý RTVS ako verejnoprávny vysielateľ sprostredkúva občanom Slovenska,“ povedal riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS Lukáš Diko.
Na volebnom vysielaní sa podieľali rozhlasová, televízna aj online redakcia spravodajstva RTVS, ako aj desiatky kameramanov, vysielacích, výrobných, produkčných, technických a grafických pracovníkov RTVS.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.