Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2017 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS pripravila v televízii a rozhlase špeciálne tematické vysielanie k Medzinárodnému dňu detí

BRATISLAVA 31. mája (SITA) – Aj tento rok budú všetky detské programy na Dvojke počas Medzinárodného dňa detí (MDD) vysielané so skrytými titulkami pre nepočujúcich a hlasovým komentovaním pre malých divákov so zrakovým postihnutím. Počas dňa, ktorý na celom svete patrí tým najmenším, RTVS prinesie špeciálne uvedenie pilotnej epizódy pripravovaného večerníkového seriálu RTVS Tresky plesky, vysielanie Dvojky k MDD vyvrcholí animovaným filmom Včielka Maja – Najkrajšie dobrodružstvá.

Vysielanie pre deti na Dvojke počas MDD

6:30 – 7:40 Ranné Veľké detské predstavenie s rozprávkami Čo rozprávala teta Srna, Päť prštekov na ruke, Máša a medveď II, Zabudnuté hračky, Dobrodružstvá myšiek, O deťoch a zvieratkách, Mať tak o koliesko viac!
7:45 Zázračný miniateliér
7:50 Trpaslíci
10:00 – 10:45 Čarovala ryba, aby bola chyba…
11.10 – 11:40 Trpaslíci s Františkom Kovárom, Dianou Mórovou, Ján Dobríkom, Mirkou Partlovou, Braňom Bystrianskym, Dominikom Kavaschovou a Matejom Landlom
18:30 Tresky plesky (pilotná epizóda nového večerníkového seriálu RTVS)
18:35 Včielka Maja – Najkrajšie dobrodružstvá

Nový archív rozhlasových hier archivextra.rtvs.sk

Práve na deň detí RTVS pre poslucháčov pripravuje prelomovú novinku. Počínajúc 1. júnom bude dostupný špeciálny webový archív http://archivextra.rtvs.sk, na ktorom najmenší poslucháči nájdu rozhlasové rozprávkové hry. Ako prvé sa v ňom objavia tituly Bratia Grimmovci/D. Hevier: Snehulienka, P. Dobšinský/ N. Uličná: Zlatovláska, J. Kamenistý: O dvojhlavom drakovi, R. Bachratý: Klára a roboti a rozprávková hra S. Czambel/D. Garguláková: Princezná v ježovej koži.

Následne do Archívu EXTRA budú pribúdať všetky premiérové rozhlasové hry, rozprávky, fíčre či rozhlasové seriály z dielne RTVS.

Rádio Slovensko

Na Medzinárodný deň detí Rádio Slovensko tradične štartuje 15 dňovú hru o poukazy do detského letného tábora, inak tomu nebude ani tento rok. Súťažné otázky budú zamerané na legendárne hlasy z rozhlasových rozprávok: poslucháči si vo vysielaní vypočujú krátku zvukovú ukážku rozhlasovej rozprávky, ich úlohou bude uhádnuť, komu rozprávkový hlas patrí. Moderátori Rádia Slovensko súťažné otázky pravidelne vyhlásia v rannom vysielaní o 8:30 počas pracovných dní. Viac informácií je dostupných na webovej stránke http://slovensko.rtvs.sk.

Rádio Regina

Vo vysielaní Rádia Regina Západ na deň detí predstavíme projekt pre predškolákov v Prievidzi a stretneme sa s deťmi zo základnej školy na Vihorlatskej ulici v Bratislave. Rádio Regina Stred pripravuje do vysielania tému Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, v ktorej bude hľadať recept na výchovu, vďaka archívnym materiálom sa pozrieme sa aj na to, čo v súčasnosti robia bývalí detskí moderátori v rozhlasovej družiny. Následne všetky okruhy Rádia Regina o 19:00 odvysielajú rozprávkovú hru.

Rádio Devín

Zajtrajšie vysielanie Rádia Devín bude o deťoch, s deťmi a pre deti. O 6:30 sa začína Ranné ladenie s hosťami Vladimírom Sidimákom, Ivanom Sogelom a Zdeňkom Jeřábkom, ktorí sa venujú hlavne detskej hudobnej, divadelnej a rozprávkovej tvorbe. O 9:30 Devín odvysiela Povesť o zádielskom mlyne v podaní Hany Makovickej, následne sa malí poslucháči budú môcť započúvať do príbehov Rozprávkára a Rozprávnice z pera spisovateľa Petra Glocka. Presne na poludnie v Devíne zaznejú Uspávanky v podaní Jozefa Luptáka, Borisa Lenka, Branislava Dugoviča a Marcela Comendanta, popoludní bude v rámci relácie Ars rádio nasledovať rozhovor s Elenu Elekovou, lekárkou a autorkou knihy o deťoch a rodine Môj brat nemá brata. Deťom bude venované aj vydanie relácie Ars musica o 15:00, odznie v nej záznam koncertu Superar Slovakia, na ktorom vystúpili talentované deti z Detvy, Plaveckého Štvrtku a iných slovenských miest. O 18:00 Rádio Devín prinesie priamy prenos koncertu rozhlasového Detského a dievčenského zboru Slovenského rozhlasu pod názvom Spievajže, si, spievaj!, po priamom prenose bude nasledovať Rozprávka z Klavírnej ulice. Na záver dňa o 20:30 Melánia Puškášová predstaví vo vysielaní Rádia Devín pestrú hudobnú mozaiku plnú hravosti a fantázie.

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.