Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Prenos zo zápasu Slovenska na MS dosiahol rekord internetu

BRATISLAVA 18. mája – K rekordným hodnotám v dátovej prevádzke na Slovensku prispieva aj fakt, že RTVS, ktorá je exkluzívnym licencovaným vysielateľom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku, umožňuje sledovať zápasy aj cez špeciálne dedikovanú stránku http://hokej.rtvs.sk. Ak stránka zistí, že divák využíva vysokorýchlostný internet, automaticky mu nastaví vysokú kvalitu obrazu v HD rozlíšení. „Nový rekord sme zaznamenali aj čo sa týka počtu aktívnych užívateľov, ktorí v jednom čase sledovali alebo počúvali posledný víťazný zápas na internete. Najviac to bolo 80 000 divákov a 7 000 poslucháčov, ktorí mali prenos pustený cez webové stránky RTVS,“ vysvetľuje technický riaditeľ RTVS Andrej Doležal.
Prenos signálu z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji zabezpečuje pre RTVS už šiesty rok po sebe slovenská telekomunikačná spoločnosť BENESTRA. „Teší nás, že tak ako po minulé roky v tomto čase, opäť sme aj vďaka nadštandardnej spolupráci s RTVS potvrdili pozíciu najväčšieho poskytovateľa obsahu na slovenskom internete.“ dodáva Augustín Revák, technický riaditeľ BENESTRA.
Ďalšími výzvami pre online služby RTVS budú nadchádzajúce športové vrcholy roka, ktoré bude exkluzívne divákom prinášať verejnoprávne médium – majstrovstvá Európy vo futbale,Tour de France a letná olympiáda v Riu. „Najmä v prípade olympijských hier pripravujeme množstvo špeciálnych online streamov, čo určite prinesie veľký nápor užívateľov. Prvýkrát totiž poskytneme na olympijskom webe RTVS okrem streamov Jednotky a Dvojky aj 8 paralelných internetových streamov so všetkými športovými disciplínami, ktoré budú v Riu prebiehať,“ uzatvára A. Doležal.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Korona rok posilnil naše vzťahy Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.