Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: OTO s najlepšou sledovanosťou za posledných šesť rokov

BRATISLAVA 14. marca – Jednotka bola jednotkou na trhu v sobotu počas vysielania galavečera OTO (665-tisíc divákov/podiel na trhu 36,1%). Galavečer dosiahol najvyšší výkon sledovanosti za posledných šesť rokov, bol najsledovanejším programom soboty a zároveň najsledovanejším programom aj v prípade cieľovej skupiny divákov od 12 do 54 rokov (315-tisíc divákov/podiel na trhu 30%). Aj vďaka tomu sa Jednotka v hlavnom vysielacom čase stala trhovým lídrom (podiel na trhu 22,7%). „Úprimné poďakovanie patrí našim televíznym divákom za priazeň nielen počas uplynulého rekordného víkendu, ale aj za všetky hlasy, ktoré poslali nomináciám RTVS v tohtoročnej ankete OTO,“ dodal k výsledkom sledovanosti programový riaditeľ televíznej časti RTVS Tibor Búza.

V piatok rekordne odštartovala 3. séria interaktívnej súťažnej šou Čo ja viem (451-tisíc divákov/ podiel na trhu 22,1%), z pohľadu sledovanosti zaznamenala najlepší štart v porovnaní s predchádzajúcimi sériami a šou dosiahla najvyšší výkon zo všetkých doteraz odvysielaných častí. Darilo sa aj piatkovej premiére nového dokumentárneho cyklu Mafiáni (201-tisíc divákov/podiel na trhu 11,8%).

Najlepšie výkony relácií

V uplynulom týždni sa mimoriadne darilo najmä spravodajským reláciám RTVS. Hlavné Správy RTVS si pozrelo v priemere 370-tisíc divákov s podielom na trhu 18,6%, čo sú najvyššie hodnoty sledovanosti relácie od roku 2009. Medzitýždenne si ich pozrelo o 31-tisíc divákov viac.

Ranné Správy RTVS (37-tisíc divákov/podiel na trhu 8,5%) dosiahli hodnoty sledovanosti na úrovni svojho maxima od ich zaradenia do vysielania (jeseň 2015). Poludňajšie Správy RTVS o 12:00, si pozrelo v priemere 70-tisíc divákov, čo je ich najvyššia sledovanosť od roku 2005.

Darilo sa aj ďalším reláciám RTVS. V utorok si reláciu Nikto nie je dokonalý s hostkami Adelou Banášovou a Katarínou Knechtovou pozrelo 438-tisíc divákov s podielom na trhu 20,1%, čo je najviac od februára 2014.

Nedeľnú podvečernú reláciu Tajomstvo mojej kuchyne sledovalo 379-tisíc divákov (podiel na trhu 19,6%), čo je najvyššia sledovanosť za posledné dva roky. Pravidelná poludňajšia relácia Dámsky klub dosiahla priemernú sledovanosť 92-tisíc divákov a relácia dosiahla podiel na trhu 15,2, čo predstavuje najvyššiu hodnotu od marca 2011.

Sledovanosť Dvojky v 10. týždni

Nadpriemernú sledovanosť dosiahla diskusná relácia Večera s Havranom (37-tisíc divákov/podiel na trhu 4,6%) na tému „Nárast politického extrémizmu“. Diskusia s Michalom Havranom bude vysielaná naživo aj v utorok 15. marca.

Najvyššiu sledovanosť aktuálnej sezóny dosiahol priamy prenos z Európskej ligy UEFA medzi FC Liverpool a Manchester United (175-tisíc divákov/podiel na trhu 9,8%).

Mimo športových prenosov si najviac divákov v 10. týždni pozrelo nedeľnú reprízu Farmárskej revue (84-tisíc divákov) a piatkovú prvú časť trojdielneho televízneho filmu Adam Šangala (83-tisíc divákov), ktorý diváci videli v zdigitalizovanej a zretušovanej kvalite.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.