Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Odvysiela 60 televíznych, filmových a dokumentárnych titulov

BRATISLAVA 13. apríla – V špeciálne pripravenej vysielacej štruktúre dostanú priestor premiérové filmy, dokumenty, unikátne archívne snímky, ale aj filmová a televízna klasika. Novinkou v programovej štruktúre Dvojky bude séria diskusií SK DEJINY (premiéra v stredu 15. 4. o 20:00). V úlohe moderátora diskusií sa predstaví známy novinár a publicista Marián Leško. Relácia s podtitulom Oslobodenie bude mať 5 častí, v prvej časti venovanej oslobodzovaniu Slovenska počas 2. svetovej vojny Marián Leško privíta hostí Jozefa Bystrického z Vojenského historického ústavu a Mareka Syrného z Múzea SNP. Po každej diskusii bude nasledovať film s vojnovou tematikou a slovenský dokument z archívu.
Jednotka odvysiela v premiére vojnový film Most pri Remagene (nedeľa 24. 5. o 14:30), skutočný príbeh letca, ktorý počas druhej sv. vojny zachraňoval Židov pred transportom do koncentračných táborov Útek za slobodou (štvrtok 7. 5. o 20:20), vojnovú drámu Hlavu hore: Martýri z Fiesole (štvrtok 21. 5. o 20:20), drámu o 2. svetovej vojne a následkoch, ktoré pretrvávajú dlho po jej skončení Koľaje osudu (piatok 8. 5. o 20:20) a tiež thriller o odhaľovaní vojnových zločinov Krycí názov Odessa (sobota 16. 5. o 20:20).
Za pozornosť určite stojí aj štvordielna sovietska vojnová dráma Boj o Moskvu (každú nedeľu od 19. 4. až do 10. 5. o 14:30), príbeh muža, ktorý počas 2. svetovej vojny zachránil stovky židovských detí Suskind (pondelok 11. 5. o 20:20), kultový príbeh Gombíková vojna (pondelok 18. 5. o 20:20), príbeh talentovaných židovských detí, ktoré počas 2. svetovej vojny bojujú o holý život Zázračné deti (pondelok 25. 5. o 20:20), oscarový film Jána Kadára a Elmara Klosa Obchod na korze (piatok 8. 5. o 17:00) či dráma Hartova vojna v hlavnej úlohe s Bruceom Willisom (piatok 22. 5. o 22:20).
V piatok 8. 5. o 12:00 na Jednotke odvysielame priamy prenos z celonárodných osláv skončenia 2. svetovej vojny z Liptovského Mikuláša.
Aprílové a májové stredy na Dvojke budú patriť novej diskusnej relácii s Mariánom Leškom SK DEJINY- Oslobodenie, v piatich epizódach budú pozvaní hostia diskutovať na témy oslobodzovanie Slovenska, slovenské elity počas 2. svetovej vojny, odboj či dianie na Slovensku po skončení 2. svetovej vojny. Po diskusiách budú pravidelne o 21:35 nasledovať vojnové drámy Vyšší princíp (15. 4.), Diamanty noci (22. 4.), česká klasika Jiřího Sequensa Atentát (29. 4.), Májové hviezdy (13. 5.) a Zánik samoty Berhof (20. 5.). Po filme Dvojka uvedie slovenský archívny dokument. Počas sviatočného víkendu odvysielame priamy prenos z bohoslužby k výročiu ukončenia 2. svetovej vojny z Trenčianskych Stankoviec (8. 5. o 10:00) a tiež trojdielny slovenský film v hlavnej úlohe so Štefanom Kvietikom Sám vojak v poli (8. – 10. 5. o 14:30).
V rámci pondelkového Európskeho kino klubu premiérovo odvysielame ruský vojnový film z r. 2012 Biely tiger (18. 5. o 22:00) a premiéru zahraničného dokumentu o vyhladzovacích plánoch Hitlera Osobnosti: Špión z Parížskeho námestia (25. 5. o 20:05). V rovnaký deň o 22:00 uvedieme premiéru koprodukčnej vojnovej drámy Dozvuky. Vo štvrtok sa diváci v rámci cyklu Na križovatke SK + CZ môžu tešiť na filmy Oznamuje se láskam vašim (21. 5.) a Stíny horkého léta (28. 5.), piatkové Kino na Dvojke počínajúc 17. aprílom uvedie skvosty sovietskej kinematografie Žeriavy tiahnu, Balada o vojakovi, Otec vojaka, A rána sú tu tiché, Horiaci sneh, Bojovali za vlasť či Choď a pozeraj sa. V sobotňajšom Filmovom klube od 18. 4. odvysielame tituly s vojnovou tematikou (Kto to tam spieva, Najlepšie roky nášho života, Deviaty deň, Posledné dni Sophie Schollovej, Nemecko v roku nula).
Diváci by si nemali nechať ujsť ani premiéru dokumentárneho filmu o varšavskom povstaní Zomrieť pre Varšavu (sobota 30. 5. o 20:05), skvelú šesťdielnu dokumentárnu sériu Apokalypsa – Druhá svetová vojna a jej pokračovanie Apokalypsa – Hitler (každú sobotu až do 30. 5. o 20:05). Dokumentárny klub každú nedeľu od 10. 5. uvedie trojdielnu dokumentárnu minisériu Speer a Hitler: Diablov architekt, nasledovať bude dokumentárny film Speer a on.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.