Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: O víťazstvo na Košickom zlatom poklade 2014 zabojuje 21 piesní

BRATISLAVA/KOŠICE 14. augusta – Do uzávierky aktuálneho ročníka súťaže (31. 7. 2014) bolo prihlásených 188 piesní. Na základe kritérií súťaže vyberala výberová komisia dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vybrala 6 piesní, ktoré priamo postupujú do finále súťaže. Do druhej skupiny vybrala 15 piesní, ktoré budú v septembri prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť o postup do finále súťaže. Z druhej skupiny postúpi do finále 6 piesní s najväčším počtom SMS hlasov.
Vo výberovej komisii pracovali Igor Timko a Viliam Gutray zo skupiny No Name, Peter Bič zo skupiny Peter Bič projekt, Marián Čekovský, spevák skupiny Noc a deň Rasťo Kopina a redaktori Štúdia RTVS Košice. Finálový koncert z košického Kulturparku v priamom prenose odvysielala Rádio Slovensko a Rádio Regina. Televízny dokument z podujatia odvysiela Dvojka.
„Som veľmi rád, že 30. ročník Košického zlatého pokladu oslovil autorov a interpretov populárnej hudby z celého Slovenska. Aj v mene výberovej komisie môžem potvrdiť, že mnohé z prihlásených súťažných piesní naozaj zaujali a som presvedčený, že finálový koncert určite poteší priaznivcov slovenskej populárnej hudby. Považujem za dôležité, aby sa slovenská populárna hudba mohla rozvíjať a RTVS organizovaním tejto súťaže k jej rozvoju a prezentácii nepochybne pozitívne prispieva,“ povedal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Autori a interpreti víťazných skladieb si odnesú finančné ceny:
1. miesto 450 EUR
2. miesto 300 EUR
3. miesto 150 EUR
Absolútny víťaz bude mať možnosť k víťaznej skladbe nakrútiť videoklip.

Viac informácií o súťaži nájdete na adrese www.rtvs.sk.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.