Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Novú sériu seriálu Od veci odvysiela Dvojka už 3. septembra

BRATISLAVA 30. augusta – Stredajšie večery patrili na Dvojke od októbra 2015 novému komediálnemu seriálu Od veci, ktorý divákom prostredníctvom humoru pripomínal, že život niekedy dokáže byť poriadne absurdný. Seriál si rýchlo získal veľa fanúšikov, a tak RTVS pripravuje jeho pokračovanie už túto jeseň. Jedenásťdielny seriál bude mať svoju premiéru na Dvojke už 3. septembra. V hlavných úlohách sa predstavia dnes už obľúbené postavičky – Tomáš Hudák, Ludwig Bagin, Stano Staško, Juraj Tabaček a Lukáš Puchovský. Diváci sa môžu tešiť na nové skeče a exkluzívnych hostí – napríklad na Táňu Pauhofovú, Laskyho, Adyho Hajdu či Adrianu Kučerovú.
Základom seriálu je rozhlasová humoristická relácia Od veci_FM, ktorú vysiela Rádio_FM každý druhý štvrtok. Televízna podoba však obsahuje len tie najlepšie momenty z rozhlasovej talkshow, ktoré sú obohatené o originálne animované skeče.
Na začiatku bol príbeh kamarátov, ktorí chceli preraziť vo svete showbiznisu, no boli nútení zarábať si rôznymi „bokovkami.“ Táto obsahová línia už podľa slov režisérky seriálu Maje Hriešik ďalej nepokračuje. „V nových častiach sa skôr snažíme obohatiť rozhlasové vysielanie, ktoré má v každej epizóde zaujímavé posuny. Situácie, ktoré dokážu chalani improvizáciou vytvoriť, dopĺňame už nie improvizovanými, ale tematizovanými skečmi, aby to aj obrazovo obohatilo ich nápadité rozprávanie,“ vysvetľuje Maja Hriešik.
Každá televízna epizóda bude rozdelená do troch častí, otváracou scénou pritom vždy bude animovaný skeč. Herci sa podľa slov režisérky seriálu Maje Hriešik objavia v imaginárnom prostredí, ktoré je kreslené a zaradia tak epizódu k téme, o ktorej bude neskôr reč počas rozhovoru v štúdiu. Nasleduje časť zo štúdia, ktorú môžeme považovať za stand up show štyroch komikov a potom sa k štvorici pridá hosť. Záverečná časť seriálu zvaná Oligarcha je novinkou. Hlavnou postavu je Oli, hraný Tomášom Hudákom, ktorý si žije na vysokej nohe a zjavne hýbe svetom, aspoň tým slovenským. Partnera v rozhovoroch mu robí ďalší pán v obleku – Lukáš Puchovský. V ich skečoch možno badať prvky politickej satiry.
A aký posun nastal v nových častiach seriálu? „Možno tam bude trochu menej improvizácie a viac dopredu premyslených vecí. Je to také vyzretejšie,“ poznamenal Tomáš Hudák, ktorý sa v seriáli ocitne nielen v úlohe moderátora a herca, ale aj ako jeden z troch scenáristov. Témy talkshow sú rôznorodé, väčšinou sú predmetom záujmu aktuálne udalosti, chalani však načrú aj do histórie. „Ľudia sa môžu tešiť na Ľudovíta Štúra, staroveký Rím či Troch kráľov. Vytvorili sme si vlastný výklad toho, ako to mohlo byť,“ podotkol Tomáš. Takto napríklad vznikla aj fiktívna predstava o hipsterovi Ľudovítovi Štúrovi, ktorý žije v súčasnej dobe sociálnych sietí, má vytvorený profil, Janko Kráľ mu lajkuje statusy, bernolákovci mu „dávajú hejty“ a štúrovci si fotia na Devíne spoločné selfie. „Vzniklo tam veľa dobrých vecí a hlavne máme veľa skvelých hostí. Bude to sranda, lebo sme z toho sme vystrihali presne to, čo sme chceli,“ doplnil.
V seriáli sa ako hostia objavia známe osobnosti: herečka Táňa Pauhofová, dramaturg a spisovateľ Daniel Majling, herec Ady Hajdu, hudobník Jozef Lupták, fotografka Olja Triaška Stefanović, herečka Monika Hilmerová, literárny publicista Dado Nagy, herec Kamil Mikulčík, operná speváčka Adriana Kučerová, motorkár a cestovateľ Marek Slobodník a spevák kapely Para Lasky. Animované časti vytvorili Nada Božic, Ivana Šáteková, Broňa Schragge a Matúš Pniak. Na scenári pracovali Maroš Hečko, Tomáš Hudák a Maja Hriešik, ktorá seriál aj režírovala.
Seriál si budú môcť diváci pozrieť už túto sobotu 3. septembra na Dvojke o 22:50 po seriáli Fargo a v repríze v pondelok o 13:20. Prvým hosťom v Od veci_FM bude herec Kamil Mikulčík.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt;lv

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.