Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Nové počasie v spolupráci s SHMÚ prvýkrát už 1. decembra

BRATISLAVA 29. novembra – Projekt komplexnej spolupráce RTVS a SHMÚ podliehal dlhodobým a precíznym prípravám. „Nejde len o nové televízne počasie, ale hlavne o začiatok novej éry spolupráce dvoch prirodzených partnerov,“ povedal šéf spravodajstva RTVS Lukáš Diko. Počasie dostane úplne novú grafiku, ktorá však nebude len efektným doplnkom predpovedí, ale bude hlavne zrozumiteľná. Keďže je pripravovaná v spolupráci s meteorológmi, bude zaručená jej vysoká profesionálna úroveň. Nová grafická podoba počasia nadväzuje na súčasnú vizuálnu stránku Správ RTVS a tiež Gólov – bodov – sekúnd a bola pripravená výlučne v interných kapacitách RTVS. Kreatívnu stránku projektu zastrešili Milan Prekop, Róbert Poór, Ján Drobný a Petra Jurgošová. Na projekte dlhodobo pracoval taktiež tím spravodajstva a vývoja RTVS v zložení Katarína Kozinková a Alexander Kmeť.
„Z našej spolupráce bude profitovať najmä široká verejnosť, pretože prostredníctvom seriózneho partnerstva jej môžeme odovzdať informačne najkvalitnejší súbor údajov o počasí. Ako jediní na Slovensku totiž ponúkame produkty priamo z vlastného zdroja. Spolu s rozsiahlou medzinárodnou spoluprácou to vytvára predpoklad bohatého spektra kvalitných informácií o počasí, o ktoré sa obyvatelia Slovenska zaujímajú,“ povedal generálny riaditeľ SHMÚ Martin Benko.
Nové počasie RTVS prináša niekoľko zásadných inovácií. Medzi nové prvky napríklad patrí pocitová teplota, ale aj najpodrobnejšia regionálna predpoveď počasia na Slovensku. Meteorológovia SHMÚ budú pokračovať v predpovediach počasia aj prostredníctvom rozhlasových služieb RTVS, v prípade výnimočných situácií dokonca aj v Dopravnom servise Zelenej vlny RTVS. Nezabudlo sa ani na sociálne médiá. Spolu s Počasím bude začiatkom decembra spustená spoločná fanúšikovská stránka Počasie SHMÚ/RTVS na Facebooku, ktorá bude prinášať nielen aktuálne informácie o počasí, ale hlavne umožní interakciu s divákmi.
Nové počasie RTVS budú od 1. decembra pripravovať odborníci – meteorológovia SHMÚ. Mení sa tak doterajšia koncepcia moderovania počasia, keďže ho budú mať na starosti ľudia, ktorí predpovede profesionálne pripravujú a odborne garantujú. Navyše sú zamestnancami najdôležitejšej národnej autority v oblasti meteorológie. Novými moderátormi od 1. decembra budú meteorológovia Pavol Beránek, Tomáš Púčik, Pavol Zaujec a Marcel Macko. „Aj touto cestou by som sa rád poďakoval našim doterajším moderátorom Danovi Kováčovi a Lucii Palšovičovej za ich profesionálnu prácu, ktorú pre končiaci formát počasia RTVS vykonali,“ uzavrel Lukáš Diko.

Doplňujúce informácie
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je špecializovaná organizácia vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Ako jediná prevádzkuje celoslovenskú sieť profesionálnych hydrologických a meteorologických staníc, vlastné meteorologické radary, či robustný predpovedný systém, na ktorého vývoji sa aj podieľa. Spolupracuje s rozsiahlou sieťou medzinárodných inštitúcií.
Slovenský hydrometeorologický ústav zriadilo 1. januára 1969 Ministerstvo lesného a vodného hospodárstva. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR.

Juraj Kadáš
PR manažér
Sekcia marketingu a komunikácie
RTVS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.